رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است

پهلوی: حضور نماینده اروپا در مراسم تحلیف رئیسی خنجر زدن از پشت به مردم ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد سابق ایران، گفت که جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی است و این فرصت به وجود آمده که مردم ایران «آخرین میخ را به تابوت» این حکومت بکوبند.

رضا پهلوی، در مصاحبه‌ای با «خبرگزاری فرانسه» تاکید کرد: «رژیم در آستانه فروپاشی است، اما اگر شریان حیاتی به آن داده شود، فرصت تنفس می‌یابد و مدت دیگری دوام می‌آورد.»

او در این مصاحبه گفت: «این مردم ایران هستند که باید تصمیم بگیرند که آیا به یک نماد فراتر از نزاع‌ها نیاز دارند یا نه. باید مجمعی از نیروهای دموکراتیک سکولار برای آینده ایران تصمیم‌گیری کنند.»

رضا پهلوی در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو با اشاره به اهمیت پشتیبانی کشورهای غربی از مردم ایران برای دسترسی به اینترنت آزاد گفت: «غرب باید با ارائه کمک‌های فنی به دور زدن فیلترینگ اینترنت کمک کند، برای دولت ایران سرمایه‌گذاری نکند و برای تامین هزینه کارگرانی که اعتصاب می‌کنند، صندوقی راه اندازی کند.».

او با تاکید اینکه مخالف حمله آمریکا به ایران است گفت: «ما نمی‌گوییم آمریکا با جمهوری اسلامی مذاکره نکند، اما دنبال راه‌حل بودن از کسانی که خود منشاء مشکلات هستند دیوانگی است.»

پهلوی با اشاره به سرکوب خشن و کشتار معترضان تشنه که به دنبال حقوق خود هستند، گفت که این «نشان دهنده ثبات و اعتمادبه نفس رژیم نیست، بلکه آخرین تلاش‌ها برای فرونشاندن آتش است.»

فرزند شاه سابق ایران همچنین خواستار مذاکره واشینگتن با نیروهای مخالف حکومت ایران شد و ابراز امیدواری کرد که کنفرانس اپوزیسیون ایران به زودی برگزار شود.

او همچنین تصمیم اتحادیه اروپا برای حضور انریکه مورا نماینده خود در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی و «مشروعیت‌آفرینی» برای رئیسی را «سیلی در صورت» و «خنجر بر پشت» مردم ایران دانست.

رضا پهلوی، رئیسی را «قصاب» و یکی از تاریک‌ترین چهره‌های شیطانی توصیف کرد که از بطن جمهوری اسلامی پدید آمده است.

ابراهیم رئیسی، سه‌شنبه 12 مرداد 1400، با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به‌عنوان رئیس‌‌جمهوری تنفیذ شد.

شاهزاده رضا پهلوی در پایان گفت: «نمی‌گوییم با جمهوری اسلامی گفت‌و‌گو نکنید، چون درک می‌کنیم که به کانال ارتباطی نیاز دارید. اما تصور اینکه آنهایی که بخشی از مشکل هستند به شما راه حلی ارایه می‌دهند، دیوانگی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم