.
.
.

مخالفت با مرخصی درمانی «ناهید تقوی» زندانی دو تابعیتی در ایران

دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران، این شهروند دو تابعیتی ایرانی- آلمانی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام»زندانی کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ناهید تقوی، فعال سیاسی زندانی در«اوین»، به‌رغم مبتلا شدن به کرونا و وخامت حال او، همچنان از حق دسترسی به مرخصی درمانی محروم مانده است.

ناهید تقوی 66 ساله، شهروند ایرانی-آلمانی است که از مهر سال گذشته در بازداشتگاه اوین زندانی شده است.

تقوی از سوی دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است.

این اتهام علیه تقوی در حالی مطرح شده که خانواده او می‌گوید ناهید سابقه فعالیت سیاسی نداشته، اما به عنوان یک انسان در مسائل حقوق زنان و حقوق بشر کمک‌هایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی دو تابعیتی به‌رغم توصیه پزشکان و مبتلا شدنش به کرونا از اعزام به مرخصی درمانی محروم شده است.

در این گزارش آمده که وضعیت جسمانی این زندانی دو تابعیتی نسبت به قبل وخیم‌تر شده است و در کنار علائمی از جمله تب، درد و التهاب و حالت تهوع از نوسان فشار خون رنج می‌برد.

مریم کلارن، دختر ناهید تقوی در صفحه توییتر خود ضمن اعتراض و ابراز نگرانی از وضعیت مادرش، نوشت که حال او به دلیل مبتلا شدن به کرونا در زندان وخیم است و در زندان اوین نتوانستند به او دارو تزریق کنند.

او در ادامه به سابقه بیماری دیابت مادرش نیز اشاره کرده و گفته است که نیازمند رسیدگی پزشکی است.

کلارن می‌گوید تزریق دارو به مادرش با خونریزی همراه بوده و او با وجود این خونریزی شدید به قرنطینه زندان اوین بازگردانده شده است.

ناهید تقوی در جمعه شب 25 مهر سال گذشته بازداشت و در تاریخ 26 اسفند 99 با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به بند زنان اوین منتقل شد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام‌های ناهید تقوی به همراه 5 متهم سیاسی دیگر چهارشنبه 8 اردیبهشت‌ماه امسال در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری و دومین جلسه دادگاه در تاریخ 23 خردادماه، در این شعبه برگزار شد.

ناهید تقوی، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی و مهندس معماری بازنشسته است