.
.
.

حکم 30 سال حبس امیرسالار داودی وکیل دادگستری تایید شد

داودی در گذشته وکالت شماری از زندانیان سیاسی و مدنی از جمله سهیل عربی و سعید شیرزاد را بر عهده داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکم 30 سال حبس امیرسالار داودی، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، توسط دادگاه انقلاب تهران تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعلان حقوق بشر در ایران، به‌رغم نقض حکم 30 سال حبس و 110 ضربه شلاق امیرسالار داودی در دیوان عالی کشور، امیر رئیسیان، وکیل مدافع او از تایید این حکم توسط شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران خبر داد.

داودی در گذشته وکالت شماری از زندانیان سیاسی و مدنی از جمله سهیل عربی و سعید شیرزاد را بر عهده داشت، در خرداد 1398 با رای دادگاه بدوی به 30 سال حبس تعزیری و 111 ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.

از میزان محکومیت این وکیل دادگستری، با استناد به ماده 134 «قانون مجازات اسلامی»، 15 سال زندان قابل اجرا است.

امیر رئیسیان، در توییتر خود در این خصوص نوشت: «شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران با اعتقاد به اینکه حکم دیوان عالی کشور اشتباه بوده است، عیناً حکم اولیه (شعبه 15) را تایید کرد».

او نوشته است نسبت به حکم صادره درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

پیشتر درخواست اعاده دادرسی پرونده امیرسالار داودی، توسط شعبه 41 دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجددا به شعبه هم عرض (شعبه 28) ارسال شده بود. او نهایتا در تاریخ 23 خردادماه پس از سپری حدود 2 سال و 7 ماه زندان به صورت موقت و با تودیع قرار وثیقه 2 میلیارد تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

داودی در تاریخ 29 آبان‌ماه 1397، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام به زندان اوین منتقل شد. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل او را مورد تفتیش قرار داده‌ و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی‌اش را نیز ضبط کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم