چهاردهمین روز اعتصاب کارگران «نیشکر هفت‌‌تپه»

معترضان خواستار تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری و بازگشت کارگران‌ اخراجی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه برای چهاردهمین روز متوالی برای تامین خواسته‌های خود در محوطه شرکت دست به اعتصاب و اعتراض زدند.

کارگران هفت‌تپه مطالبات خود را تامین پرداخت فوری مطالبات معوقه، تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد تمامی کارگران بخش دفع آفات و واکسیناسیون کارگران عنوان کردند.

روز شنبه 4 مرداد نیز معترضان به سمت بازار هفت‌تپه حرکت و با انتشار ویدیویی عنوان کردند: « امروز در بازار بودیم، فردا شاید فرمانداری. هیچ قدرتی نمی‌تواند مقابل ما ایستادگی کند.»

حقوق کارگران در بخش‌های مختلف شرکت هفت‌تپه از اردیبهشت تاکنون پرداخت نشده است. همچنین کارگران بخش دفع آفات بیش از یک ماه است که در اعتراض به عدم تمدید قراردادها دست از کار کشیدند.

این کارگران روز گذشته در سیزهمین روز از اعتصابات خود همبستگی مجدد خود را با اعتراضات مردم خوزستان اعلام کردند.

آن‌ها همچنین شعارهایی مانند «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر» و «کارگر هفت تپه، اتحاد اتحاد» سر دادند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از فعال‌ترین بخش‌های کارگری ایران هستند که به صورت دائم برای تحقق مطالبات خود دست به اعتصاب و اعتراض می‌زنند.

در دی‌ماه سال گذشته پس از برگزاری تجمع اعتراضی جمعی از کارگران هفت‌تپه، با شکایت مدیران این شرکت 28 تن از کارگران به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش احضار شدند.

کارگران معترض از خصوصی‌سازی شرکت شکایت داشته و بارها اعلام کرده‌اند که «بعد از واگذاری ارزان‌قیمت کارخانه نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی، تمام معادلات تولیدی این کارخانه به هم خورده و پرداخت حقوق و دستمزدها انجام نمی‌شود و اداره درست آن امکان‌پذیر نیست.»

امید اسدبیگی و مهرداد رستمی که مجتمع 24 هزار هکتاری نیشکر هفت‌تپه را تنها با پیش‌پرداخت شش میلیارد تومان خریداری کردند، به تخلفات ارزی نیز متهم شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید