افزایش ورودی‌ بیماران کرونایی به بیمارستان‌های ایران

معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری: از نیاوران، تجریش و سعادت‌آباد هم مراجعه‌کننده داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

با وجود اعلام تعطیلات 6 روزه ادارات دولتی به ویژه در تهران و محدودیت‌های تردد در تمامی ایران به دلیل همه‌گیری موج پنجم کرونا، مسئولین بیمارستان‌ها از افزایش شدید بیمارهای کرونایی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» رضا‌ محمدی، معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری گفت: «ورودی بیمارستان‌ها به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است، ما یک لاین را برای تزریق رمدسیور سرپایی ایجاد کردیم که اوایل با روزی 25 الی 50 نفر مراجعه داشتیم، اما روزهای اخیر صبح تا ظهر 250 نفر سرپایی فقط برای رمدسیور داشتیم.»

او از سرازیر شدن بیماران از مناطق مختلف تهران از جمله نیاوران، تجریش و سعادت‌آباد به این بیمارستان خبر داد:‌‌ « به دلیل کمبود دارو در مراکز درمانی و نپذیرفتن بیمارستان‌های دیگر، بیماران از مناطق مختلف تهران به ما مراجعه می‌کنند.»

محمدی همچنین با تایید 400 مراجعه کننده سرپایی در روز به کلینیک این بیمارستان عنوان کرد تمامی گروه‌های سنی، از جمله افراد 16 ساله و کمتر نیز به بیماری کووید-19 مبتلا شدند.

این در حالی است که بخش‌‌های بیمارستان اطفال در ایران نیز پر شده و عبدالله کریمی، رئیس بخش عفونی بیمارستان کودکان مفید روز پنجشنبه 25 تیر از کمبود بخش برای بستری کودکان مبتلا به کرونا خبر داده بود.

وضعیت تخت‌ها و امکانات درمانی در سایر استان‌های ایران نیز چندان مناسب نیست و بیماران مبتلا به کرونا حتی در کلانشهرهای ایران با کمبود تخت‌ در بخش مراقبت‌های ويژه، گرانی و کمبود دارو و معضل رانت‌بازی در پذیریش برخی از بیمارستان مواجه هستند.

در این میان وضعیت سیستان و بلوچستان با توجه به تعداد بالای مبتلا در آن بحرانی‌تر است. این استان حتی بر اساس آمارهای رسمی ایران، در قعر جدول تعداد بیمارستان و تخت بیمارستانی است و در برخی مناطق استان، به ازای هزار نفر جمعیت 0.6 تخت وجود دارد.

گروه‌های مختلف شغلی و صنفی، به خصوص افرادی که در مشاغل حساس طبقه‌بندی می‌شوند نیز همچنان در نوبت دریافت واکسن کرونا نیستند.

از جمله رانندگان حمل و نقل عمومی که سهم آن‌ها در انتقال کرونا 26 درصد است و طبق آمار ادعا شده توسط مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه‌ تاکسیرانی شهری، کنون بالغ بر 700 راننده تاکسی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

با این‌حال آمار ابتلا و مرگ و میر تنها به رانندگانی اشاره دارد که تحت مجوز سازمان تاکسیرانی در ایران فعالیت دارند، اما آماری از ابتلا و مرگ و میر رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و ماشین‌های شخصی در دسترس نیست.

با افزایش تعداد مبتلایان، آمار مرگ و میر و پر شدن تخت‌های بیمارستانی، جمهوری اسلامی همچنان از واردات کافی واکسن‌های خارجی تایید شده امتناع می‌کند و مدعی است تا پایان مرداد قصد تولید انبوه واکسن ایرانی را دارد.

درحالی که گروه سنی بالای 65 سال در بسیاری از استان‌ها و شهرهای ایران واکسینه نشدند، دولت قصد دارد مدارس و دانشگاه‌ها را از ابتداری مهر بازگشایی کند.

با افزایش بحران بیماری و کندی در واکسیناسیون، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، پنج‌شنبه 31 تیر مدعی شد که دولت در زمینه کرونا و همچنین تحریم به مسئولیت خود عمل کرده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در خصوص آمار جدید ابتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت منتهی به ظهر جمعه یکم مرداد مدعی شد 21 هزار و 814 نفر مبتلای جدید در این کشور شناسایی شده است.

با افزایش مبتلایان و با اعمال تعطیلی‌ها و محدودیت‌های تردد در تمام شهرهای کرونایی، اما آمار شهرهای قرمز و نارنجی در ایران افزایش پیدا کرده است.

براساس جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده از وضعیت کرونایی در ایران، 232 شهر این کشور در وضعیت قرمز، 117 شهر در وضعیت نارنجی و 99 شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

ایران با جمعیتی 82 میلیونی مدعی است تا کنون هفت میلیون و 339 هزار و 804 شهروند دُز اول واکسن و تنها دو میلیون و 334 هزار و 317 دُز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید