پنجمین شب اعتراضات خوزستان؛ تیراندازی به معترضین و کاهش سرعت اینترنت

معترضان اهوازی خواستار آزادی زندانیان سیاسی، رفع تبعیض، توقف طرح‌های کوچ اجباری و خشکاندن رودخانه‌ها و تالاب‌ها شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شامگاه دوشنبه 28 تیر 1400 اعتراضات مردم خوزستان علیه بحران بی‌آبی در حالی وارد پنجمین شب خود شد که تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران اهوازی یورش نیروهای امنیتی به معترضین در نقاط مختلف مخصوصا در کوی علوی اهواز را نشان می‌دهد.


همچنین در ادامه موج سرکوب این اعتراضات، آخرین گزارش‌ها از کندی و اختلال شدید در سرعت اینترنت در شهرهای مختلف استان خوزستان خبر می‌دهد.

تظاهرات و تجمعات در سطح شهر اهواز با شعار «کلا کلا للتهجیر» به معنی «نه به کوچ اجباری» در اعتراض به بی آبی و خشکاندن رودخانه‌ها و تالاب‌ها و کمبود آب شرب و تلف شدن محصولات کشاورزی و مرگ احشام و آبزیان گسترش یافته است.

یکی از ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد معترضان اهواز در پنجمین شب اعتراضات خود فریاد «ام الشهید تنادی .. الاهواز عز بلادی» به معنی«مادر شهید ندا می‌دهد.. اهواز افتخار من است» سر می‌دهند.

در ویدیویی دیگر، معترضان کوی‌ علوی اهواز در اعلام همبستگی با زندانیان سیاسی با فریاد «عیدک مبارک یا اخوی بالسجن» عید قربان را تبریک گفتند.

در خفاجیه (سوسنگرد) هم معترضان در راهپیمایی مسالمت‌آمیز خود با سر دادن شعار «فکوا فکوا اسرانا» خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند.

حضور گسترده زنان در تظاهرات اهالی کوی علوی اهواز که با هلهله به جمع معترضین می‌پیوستند از برجسته‌ترین تحولات اعتراضات این شب اهالی خوزستان بود.

تظاهرات اهواز همچنین به بخش منطقه باوی شمال شرق اهواز کشیده شد و اهالی دو شهر ویس و ملاثانی آغازگر پنجمین شب اعتراضات خوزستان علیه بی‌آبی بودند.

شهروندان خفاجیه (سوسنگرد) در پنجمین شب اعتراضات خود در اعتراض به بی‌آبی با شعار «می‌خواستند ما را به ذلت و خواری بکشانند ولی ذلیل نشدیم» به خیابان‌ها آمده و خواستار استعفای فرماندار این شهر شدند.

طبق آخرین گزارش‌ها معترضان در شهر رامهرمز در پنجمین شب اعتراضات خوزستان جاده‌های اصلی این شهر را بستند. همچنین، بختیاری‌های دزفول نیز با برپایی تجمع شبانه به تظاهرات مردمی این استان پیوستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size