تداوم بازداشت مازیار سید‌ نژاد فعال کارگری

اتهامات او طی مراحل بازجویی «عضویت در گروه‌های مخالف نظام و ظن فرار» عنوان شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با گذشت چهل‌ودو روز از بازداشت مازیار سید‌ نژاد، این فعال کارگری همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعلان حقوق بشر در ایران، سید نژاد، دوشنبه 17 خرداد، در منزل شخصی‌اش در تهران بازداشت و به بند 209 زندان اوین منتقل شد.

به گفته یک منبع نزدیک به این فعال کارگری، اتهامات او طی مراحل بازجویی «عضویت در گروه های مخالف نظام و ظن فرار» عنوان شده است.

او طی روزهای گذشته به یک سلول امنیتی شش نفره در زندان اوین منتقل و از حق ملاقات و خرید محروم شده است.

پدر این فعال کارگری به‌رغم مراجعه مکرر به زندان اوین، موفق به ملاقات با فرزندش نشده است.

سید نژاد، پیش از این، در 10 آذر سال 97، در اهواز بازداشت شده بود که در نهایت با تودیع وثیقه 500 میلیون تومانی به‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

همزمان با این بازداشت، «صدا و سیما»ی جمهوری اسلامی ایران در آذر ماه همان سال با پخش گزارش طراحی سوخته، اعترافات اجباری سید نژاد و جمعی دیگر از فعالان کارگری و روزنامه‌نگارانی همچون سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و علی نجاتی را به تصویر کشید.

به گفته منابع نزدیک به این فعال کارگری، چهره سیدنژاد، به‌دلیل تغییرات متاثر از فشارها و شرایط بد بازداشت در فیلم منتشر شده به‌سادگی قابل شناسایی نبود.

جلسه نخست و دوم دادگاه سیدنژاد متهم به عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ترتیب در اردیبهشت 98 و مردادماه 99 برگزار شده بود.

او نهایتا توسط شعبه 4 دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهام «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام» به 3 سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در خرداد سال جاری در دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان عینا تایید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید