منوچهر بختیاری به سه سال و نیم حبس محکوم شد

پدر پویا بختیاری از کشته‌شدگان آبان 98 نظام ایران را مزدور و تبهکاری خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منوچهر بختیاری، پس از 75 روز بازداشت توسط نیرو‌های امنیتی، در تماسی از زندان مرکزی کرج اعلام کرد به 3 سال و نیم زندان، 2 سال و نیم تبعید و 2 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

شب گذشته 24 تیر، با انتشار یک فایل صوتی در شبکه‌های مجازی منوچهر بختیاری طی تماسی تلفنی از ابلاغ حکم خود توسط دادگاه انقلاب خبر داد و گفت: «ایران نظام اختناق، مزدور و تبهکاری است که پدر یک کشته‌شده را به جای همدردی به زندان می‌اندازد.»

بختیاری افزود: «این حکم را قبول ندارم، در پرونده‌ای که طرف دعوی من نظام جمهوری اسلامی است و در آن قوه قضاییه حقوق بگیر این نظام است، قاضی نیز صلاحیت ندارد به این پرونده رسیدگی کند.»

از شعبه صادر کننده این رای، جزئیات حکم صادره و اتهامات مطروحه علیه این زندانی سیاسی اطلاعی در دسترس نیست.

او 9 اردیبهشت ماه سال جاری با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و طبق گفته برادرش در صندوق عقب یک خودرو برده شد و تا قبل از این تماس تلفنی، خانواده از محل نگهداری و سلامت او کاملا بی‌اطلاع بودند.

روز شنبه 19 تیر، شماری از فعالان مدنی و سیاسی به‌ همراه خانواده منوچهر بختیاری، در اعتراض به بی‌اطلاعی از وضعیت او، مقابل دادگاه انقلاب استان البرز تجمع کرده بودند.

در این تجمع، خانواده بختیاری، نرگس محمدی سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و خانواده وحید دامور از دیگر جان‌باختگان اعتراض آبان 98 حضور داشتند.

علاوه بر پدر و مادر پویا بختیاری سایر اعضای خانواده آن‌ها نیز از جمله عموها، پسرعموها و اقوام دیگرشان نیز بارها بازداشت، شکنجه و بازجویی شدند و برادر منوچهر بختیاری، مهرداد بختیاری نیز به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

پس از گذشت حدود یک سال و نیم از کشتار آبان 98 توسط نیروهای امنیتی ایران، اعضای خانواده کشته‌شدگان همچنان مورد آزار و اذیت حکومت ایران هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید