با اجازه واشینگتن، بدهی‌های ایران از اموال بلوکه شده پرداخت می‌شود

آمریکا: اموال به ایران منتقل نمی‌شود بلکه در ازای بدهی‌های آن پرداخت می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که به تهران اجازه خواهد داد تا از محل اموال بلوکه شده ایران برای پرداخت بدهی‌هایش به کره جنوبی و ژاپن استفاده کند.

این تصمیم آمریکا چهارشنبه 14 ژوئیه در راستای تلاش‌های واشینگتن برای نجات توافق هسته‌‌ای سال 2015 اتخاذ شده که در این زمینه سعی شده تا برخی از تحریم‌های سخت علیه تهران به‌ تدریج برداشته شوند.

طبق قانون تحریم‌های آمریکا علیه تهران، شرکت‌های خارجی که با ایران همکاری می‌کنند مورد تحریم شدید ایالات متحده واقع می‌شوند، به ویژه اگر منافع آنها در ایالات متحده باشد یا از حساب‌های بانکی خود در ایران استفاده کنند، تحریم خواهند شد.

وزارت امور خارجه آمریکا اکنون می‌گوید، شرکت‌های ژاپنی و کره جنوبی می‌توانند وجوه خود را از حساب‌های بانکی که توسط دولت ترامپ در سال 2019 و در چارچوب تحریم‌ها مسدود شده است، دریافت کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که نحوه پرداخت بدهی‌ها ایران به طور مستقیم و از محل اموال بلوکه شده انجام می‌شود و این اقدام اجازه انتقال وجوه به ایران را نمی‌دهد.

ایران به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ، تاکنون نتوانسته میلیاردها دلار بدهی‌های خود به کره جنوبی و تا حدودی ژاپن را پرداخت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size