اپلیکیشن همسریابی «همدم» با هدف ترویج ازدواج در ایران رونمایی شد

بودجه سازمان تبلیغات اسلامی که موسسه تبیان زیرمجموعه آن است 361 میلیارد تومان تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، روز گذشته، با حضور در مراسمی در «سازمان تبلیغات اسلامی» از اپلیکیشن همسریابی به نام «همدم» رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری «فارس»، دوشنبه 21 تیر، محمدباقر قالیباف و کمیل خجسته، مدیرعامل موسسه رسانه‌ای «تبیان» و برادرزاده همسر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، از اپلیکیشن همسریابی دارای مجوز رسمی این کشور رونمایی کردند.

قالیباف در این مراسم با اشاره به اینکه الزاما خانواده‌هایی که مشکل اقتصادی ندارند، کانون محبت، آسایش و ثبات نیستند گفت: «اقتصاد مهم است اما همه زندگی نیست.»

هرچند رئیس مجلس ایران به هزینه‌های ساخت این پلتفرم اشاره نکرد اما بودجه سازمان تبلیغات اسلامی که موسسه تبیان یکی از زیرمجموعه‌های اصلی آن است 361 میلیارد تومان تعیین شده است.

این طرح برای افزایش آمار ازدواج ایران، بنا به درخواست‌های مکرر خامنه‌ای جهت فرزندآوری بیشتر رونمایی شده است، درحالیکه حکومت ایران تلاشی برای حل مشکلات و رفع نیاز‌های اولیه جوانان نمی‌کند.

محمود گلزاری، مدیر این پروژه نیز در مراسم رونمایی آن با اشاره به فعالیت 700 سایت غیرقانونی همسریابی در ایران گفت: «این موضوع نشان می‌دهد در جامعه ما تقاضا برای ازدواج زیاد است.»

این موسسه اعلام کرده است برای استفاده از 50 تا 100 مشاور تحصیل‌کرده در این طرح نیازمند دریافت بودجه است، در حالی که هنوز هیچ اطلاعاتی از جزییات و مخارج راه‌اندازی این پلتفرم منتشر نشده است.

در روز‌های گذشته محمدمهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان ایران اعلام کرد: «کاهش ازدواج و فرزندآوری و مساله کاهش جمعیت در ایران تبدیل به یک بحران اساسی شده است.»

او گفته است به صورت میانگین به ازای هر 122 «مرد متقاضی» ازدواج در کل ایران 100 «زن آماده ازدواج» داریم.

صحبت‌های تندگویان در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را به‌دنبال داشت و بسیار از کاربران برای استفاده از کلمات نامناسب و جنسیت زده «مرد متقاضی و زن آماده ازدواج» توسط این مسئول ایرانی، او را سرزنش کردند.

با توجه به کاهش تمایل جوانان به ازدواج و تاکید خامنه‌ای بر افزایش جمعیت کشور، مسئولان ایران برنامه‌های متفاوتی برای تشویق و وادار کردن جوانان به ازدواج ارائه داده‌اند که تاکنون موفقیت چشمگیری نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید