محمد نوری‌زاد كارگردان ايرانى منتقد در بیمارستان بستری شد

این فعال سیاسی برای انجام امور پزشکی به مرخصی آمده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد نوری‌زاد که روز پنج‌شنبه 17 تیر با تامین ضمانت هشت میلیارد ریالی، در پی وخامت سلامتی خود به مرخصی درمانی آمد، در بخش اورژانس یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده است.

نوری‌زاد صبح امروز، به‌دنبال کاهش وزن 35 کیلویی، افت شدید شنوایی و بیهوشی‌های پی‌در‌پی برای انجام مراحل درمانی به بیمارستانی در تهران منتقل شده است.

Advertisement

او از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به همراه 13 شهروند دیگر ایرانی است. تمامی امضا کنندگان این نامه بازداشت و به حبس‌های طولانی مدت و مجازات‌های تکمیلی از جمله خروج از کشورشان محکوم شدند.

پیش از این مسئولین زندان اوین از انتقال او به بیمارستان برای جراحی قلب امتناع می‌کردند تا جایی که نوری‌زاد در سالن ملاقات زندان در تاریخ 18 اسفند 99 به نشانه اعتراض اقدام به بریدن رگ دست و گردن خود کرد.

دادیار ناظر زندان اوین معتقد بود که محمد نوری‌زاد باید به همان بیمارستانی منتقل شود که آن‌ها تشخیص می‌دهند، درحالیکه خود نوری‌زاد و پزشکان اعتقاد داشتند او می‌بایست به بیمارستان تخصصی قلب منتقل شود تا عمل جراحی قلب به صورت فوری بر روی او انجام بگیرد.

ماموران وزارت اطلاعات نیز به همسر نوری‌زاد خبر داده‌ بودند این زندانی باید حداقل تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 در زندان باقی بماند.

پسر او علی نوری‌زاد نیز به دلیل اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی به سه سال و نیم حبس در زندان بزرگ تهران محکوم شده است.

هشت نفر از امضا کنندگان این نامه نیز در مجموع به 72 سال زندان محکوم هستند. در بخشی از این نامه آمده است در شرایطی که «نه از جمهوریت خبری است و نه از آزادی»، چانه‌زنی فعالان مدنی نیز «بدون استعفای علی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی» راه به جایی نخواهد برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید