تجمع اعتراضی خانواده منوچهر بختیاری مقابل دادگاه انقلاب کرج

پویا بختیاری، در 25 آبان 98، به ضرب گلوله مستقیم به جمجمه‌اش کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از فعالان مدنی و سیاسی، روز شنبه، به‌ همراه خانواده منوچهر بختیاری، در اعتراض به بی‌اطلاعی از وضعیت او، مقابل دادگاه انقلاب استان البرز تجمع کردند.

بر اساس ویدئوهایی که شنبه 19 تیر، منتشر شده، در این تجمع، خانواده بختیاری، نرگس محمدی سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و خانواده وحید دامور از دیگر جان‌باختگان اعتراض آبان 98 حضور داشته‌اند.

Advertisement

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری که در اعتراضات آبان 98 کشته شد، 9 اردیبهشت ماه سال جاری با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت شد و طبق گفته برادرش او را در صندوق عقب یک خودرو انداختند و بردند. تا کنون هیچ اطلاعی از او و محل نگهداری‌اش به خانواده داده نشده است.

پویا بختیاری، در 25 آبان 98، در اعتراض به گرانی بنزین در مهرشهر کرج به ضرب گلوله مستقیم به جمجمه‌اش توسط نیروهای امنیتی در حالی کشته شد که مادرش ناهید شیرپیشه پیکر پسرش را روی دست شهروندان در چهارراه محل قتل او دید.

بی بی زهرا بختیاری، مادر منوچهر بختیاری، در روزهای گذشته، در یک پیام ویدئویی گفته بود که با گذشت 70 روز از زمان بازداشت پسرش، این خانواده در بی‌اطلاعی مطلق از او به سر می‌برند.

منوچهر بختیاری همراه با همسرش از روزهای ابتدایی قتل پسرشان به دنبال دادخواهی و اعتراضات گسترده بودند. این خانواده بارها توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت و بازجویی شدند.

علاوه بر پدر و مادر پویا بختیاری سایر اعضای خانواده آن‌ها نیز از جمله عموها، پسرعموها و اقوام دیگرشان نیز بارها بازداشت، شکنجه و بازجویی شدند.

برادر منوچهر بختیاری، مهرداد بختیاری نیز به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

بعد از گذشت حدود یک سال و نیم از کشتار آبان 98 توسط نیروهای امنیتی ایران، اعضای خانواده کشته‌شدگان همچنان مورد آزار و اذیت حکومت ایران هستند.

طبق گزارشی از خبرگزاری «رویترز»، در آبان سال 98، بیش از 1500 نفر در ایران توسط ماموران امنیتی کشته‌شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم