کنفرانس «مجاهدین خلق»؛ سخنرانی مجازی پمپئو و چهره‌های سیاسی بین‌المللی

پمپئو: ظریف لباس غربی می‌پوشد و لبخند می زند، اما او هم تروریست است و آدم می‌کشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده در روز شنبه 10 ژوئیه 2021 در کنفرانس سالیانه «سازمان مجاهدین خلق ایران» در آلبانی تحت عنوان «ایران آزاد» با تاکید بر ضرورت تحریم‌ها علیه ایران، گفت که این تحریم‌ها واقعی و لازم بود اما 2 سال کافی نیست.

در این اجلاس که از سوی «شورای مقاومت ملی ایران» بازوی سیاسی «مجاهدین خلق» برگزار شد، یانش یانشا نخست‌وزیر اسلوونی، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و تعدادی از قانونگذاران آمریکایی از جمله رابرت منندز، تد كروز، روی بلانت، بن کاردین، كوين مك‌كارتی، جم جفريز سخنرانی کردند.

مایک پمپئو در این نشست و درباره تاثیر تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی گفت: «الان آنها پولی ندارند برای تبادلات ارز خارجی. در همه جا تأسیساتشان در حال انفجار است. قهرمان‌شان منفجر شد.»


پمئپو در ادامه به موضوع انتخابات هم اشاره کرد و افزود: «از سال 57 هر انتخاباتی در ایران فقط در حمایت یک نظام مستبد بوده است. این دیکتاتوری در شکننده‌ترین وضعیت قرار دارد. تعداد اندکی به رئیسی رأی دادند این یک تحریم بود. میزان مشارکت به کمترین حد در مدت گذشته رسید. این نمایش در معرض دید همه جهانیان قرار گرفت.»

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا گفت: «این تحریم تحت تاثیر قیامهای مردم بود. قیام‌هایی که شعارشان این بود "اصلاح طلب اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا". برنامه‌ای که ما اجرا کردیم برای افشای بی‌کفایتی اقتصادی این رژیم و غارتگری آنان بود که 80 درصد مردم را به زیر خط فقر کشاند. یکی از شعارهای مردم این بود "دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست".»

مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت ایران، هم در سخنرانی خود تاکید کرد که روی کار آوردن ابراهیم رئیسی، که از « دست اندركاران قتل عام 30 هزار زندانی سياسی» است، از یک « حركت شتابان در مسیر انقباض و حذف و تصفيه درونی در مرحله پایانی رژيم» خبر می‌دهد.
او گفت که «سازمان ملل متحد و ديگر سازمان‌هاي بين‌المللی بايد قتل عام سال 67 را نسل‌كشي اعلام كنند و شورای امنيت ملل متحد ترتيبات محاكمه خامنه‌ای، رييسی و اژه‌ای و ديگر مسئولان اين قتل عام را فراهم كند.»

مریم رجوی در اجلاس ایران آزاد
مریم رجوی در اجلاس ایران آزاد


رهبر شورای مقاومت ایران تاکید کرد: « اين مقاومت با يك طرح مشخص از حق خودمختاری برای همه ملیت‌‌های تحت ستم مضاعف در چارچوب وحدت و تماميت ارضی ايران دفاع می‌کند و پرچمدار روابط عادلانه، بر اساس احترام به‌استقلال، حاکمیت ملی و مصالح دو جانبه با همسایگان و تمام جهان است. »

نشست «ایران آزاد» با حضور اعضای مجاهدین خلق ایران در «اشرف 3» در آلباني برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگانی از نقاط مختلف جهان هم به صورت آنلاین در آن حضور دارند. سازمان مجاهدین خلق اعلام کرد که این نشست « با شرکت ایرانیان وحامیان مقاومت از بیش از 50 هزار نقطه در 105 کشور جهان» در جریان است.

همچنین جان برکو ، رئیس پارلمان بریتانیا با اشاره به قتل‌عام سال۶۷ گفت: «لازم است یک تحقیقات بین‌المللی در این باره صورت بگیرد. ابراهیم رئیسی دستانش آغشته به خون است. برای من روشن است که تفاوت قائل شدن بین تندرو و اصلاح‌طلب یک تقلب و دروغ بزرگ است. واقعیت این است که در کادر این رژیم هیچ میانه‌رویی وجود ندارد».

تد کروز
تد کروز

تد کروز، سناتور ارشد حزب جمهوری‌خواه و کاندیدای پیشین ریاست جمهوری آمریکا نیز در سخنرانی خود گفت: «وقتی در مورد رژیم ایران صحبت می‌کنیم باید بگوییم این رژیم باید سرنگون شود.»

کروز افزود: «رژیم ایران با این توافق می‌خواهد به فعالیت‌های خرابکارانه‌اش ادامه دهد. آنان یک و هفت میلیارد دلار پول نقد گرفتند که این یک زدوبند بود. با رژیم آخوندی برای نجات گروگانها. من از پرزیدنت ترامپ خواستم این توافقها را لغو کند و او این کار را کرد. او آنها را تحریم کرد و قاسم سلیمانی را از بین برد.»

سناتور رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هم تاکید که «ابراهیم رئیسی به‌عنوان یک مرید سرسخت ولی‌فقیه سرکارآمد کسی که تحت تحریم‌های حقوق‌بشر آمریکا است. او یک انتخابات قلابی را برد که اکثریت واجدین شرایط نفرتشان را با عدم مشارکت در آن ابراز کردند که نتیجه آن پایین‌ترین میزان رأی از سال۱۳۵۷ است.»

کنفرانس ایران آزاد
کنفرانس ایران آزاد

استفن هارپر، نخست‌وزیر پیشین کانادا هم در این کنفرانس گفت که «نه تنها برجام ملاها را نزدیکتر به سلاح هسته‌ای کرد و به آنها اجازه داد اورانیوم غنی شده بیشتری را به دست بیاورند و روی موشکهای بالستیک کار کنند و تأسیسات هسته‌ای خودشان را پنهان‌کاری کنند، بلکه میلیاردها دلار که در برجام به رژیم رسید به آن اجازه داد اهداف تروریستی خود را در خاورمیانه ادامه بدهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید