قطعی گسترده و مکرر آب و برق در شهرستان‌های غرب استان تهران

در صباشهر شهریار قطعی آب در روز پنجشنبه به 7 ساعت رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه قطعی‌های گسترده آب و برق در ایران، شماری از شهروندان در شهرستان‌های غرب استان تهران از قطعی مکرر و بدون اطلاع آب و برق خبر دادند.

یک شهروند ایرانی از اسلامشهر تهران با انتشار ویدئویی اعلام کرد «آب در شهرستان ما هر شب از ساعت 8 شب تا ساعاتی پس از نیمه شب قطع می‌شود.»

Advertisement

این شهروند همچین از قطعی شش ساعته برق در روزهای گذشته در این شهرستان خبر داد.

تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز از قطعی همزمان آب و برق در اسلامشهر خبر دادند.

قطعی گسترده آب و برق در ایران در هفته‌های گذشته باعث اعتراض شهروندان و صنف‌های مختلف شغلی شده است و آن‌ها را به خیابان‌ها و مقابل ادارات دولتی در ایران کشانده است.

پنجشنبه 17 و جمعه 18 تیرماه، مردم در شهریار، باغستان، رباط‌کریم، صباشهر و بخش‌های دیگری از جنوب غرب استان تهران با قطع آب در ساعت‌های طولانی مواجه بودند که در صباشهر شهریار این قطعی در روز پنجشنبه به 7 ساعت رسید.

مشکل قطعی مکرر آب در استان البرز نیز باعث شده در برخی از مناطق قرمز از جمله مشکین‌‌دشت، محمد‌شهر و نظرآباد با تانکر به مردم آب‌رسانی شود، هرچند بر اساس گفته منابع محلی در این شهرها، در هفته گذشته فقط دو بار آبرسانی انجام شده است.

پیش‌تر وزیر نیرو قطعی آب را به قطعی مکرر برق مربوط دانست و وزارت نیروی ایران عنوان کرده به دلیل اینکه آب‌رسان‌ها نمی‌توانند بدون برق آب‌رسانی انجام دهند، آب بدون اطلاع قبلی و همزمان با خاموشی برق، قطع می‌شود.

عیسی کلانتری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران نیز ضمن تاکید بر نبود اولویت در مصرف آب و کاهش ذخایر آب تجدیدپذیر از ورود ایران به مرحله «ورشکستگی آبی» خبر داده بود.

شاهین پاک‌روح، معاون توسعه و مهندسی شرکت مهندسی آب و فاضلاب در ایران گفته است 12 کلان‌شهر اراک، اصفهان، بندرعباس، تهران، شیراز، قزوین، قم، کرج، کرمان، مشهد، همدان و یزد تابستان امسال با بحران تامین آب مواجه‌اند و آب کرج به عنوان اولین کلانشهر جیره بندی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید