رشد 24 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در تهران

هشدار به کمبود تخت بیمارستانی در پایتخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، از سرعت گسترش ویروس دلتای هندی و افزایش 24 درصدی مراجعان سرپایی مشکوک و یا قطعی به کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزای «فارس»، علیرضا زالی، پنج‌شنبه 17 تیر، گفت: «با تغییر در الگوی سنی مبتلایان و افزایش 15.4 درصدی بستری‌شدگان بیماران کرونایی در تهران و همینطور احتمال پر شدن تخت‌هایی که به این بیماران اختصاص پیدا کرده است، باید روند واکسیناسیون گروه سنی 50 تا 60 سال به سرعت آغاز شود.»

زالی با اوج گرفتن سویه دلتا هندی در تهران و درگیر شدن کمتر از سه تا چهار روزه ریه مبتلایان در موج پنجم کرونا اضافه کرد: «تنها در استان تهران 5 هزار و 600 بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های بستری تحت درمان هستند و این در حالی است که موارد ترخیص با تعداد بستری شدگان در توازن منفی است.»

تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور «ناجا»، سه‌شنبه 15 تیر، از ممنوعیت خروج از پایتخت، «به هر سمتی» خبر داده و گفته بود که خروج از تهران ممنوع و مشمول جریمه یک میلیون تومانی می‌شود.

بر اساس آخرین آمار «رسمی» وزارت بهداشت ایران، تعداد جان‌باختگان کرونا در چهارشنبه 17 تیرماه به 166 نفر رسیده و در 24 ساعت گذشته 17 هزار و 212 مبتلای جدید ثبت شده است. مجموع جان‌باختگان این ویروس در ایران به 85 هزار و 216 نفر رسیده است.

بر اساس ادعای وزارت بهداشت، 4 میلیون و 507 هزار و 480 نفر «دوز اول» و 2 میلیون و 52 هزار و 170 نفر نیز «دوز دوم» واکسن را دریافت کرده‌اند.

به‌رغم ادعاهای ایران از رونمایی چندین واکسن «تولید داخلی» و واردات واکسن‌های خارجی از جمله واکسن چینی، هندی و روسی، روند واکسیناسیون در بسیاری از استان‌ها برای افراد بالای 70 سال نیز متوقف شده و در برخی دیگر از نقاط کشور به کندی پیش می‌رود.

گفتنی است که تعلل و تاخیر دولت ایران در تامین واکسن، تقاضای سفر به بعضی کشورهای همسایه از جمله ارمنستان، ترکیه، امارات و روسیه برای تزریق واکسن رایگان کرونا را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید