خبرگزاری نزدیک به سپاه: بازداشت سه نفر به اتهام «خرابکاری در شبکه برق»

این اولین بار نیست که مشکلات اجرایی و اداری ایران به خارج نسبت داده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران مدعی شد سه تن از پرسنل یکی از نیروگاه‌های مهم ایران به «اتهام خرابکاری در سیستم توزیع برق» بازداشت شدند.

این خبرگزاری پنج‌شنبه 8 ژوئیه 2021 بدون اشاره به هویت این افراد نوشت:«سه تن از پرسنل یکی از نیروگاههای مهم برق کشور که وظیفه تولید و برق‌رسانی به شهرهای بزرگ را داشتند به جرم همکاری با گروهک‌های ضد‌ انقلاب توسط نهادهای نظارتی شناسایی و دستگیر شده‌اند.» فارس به نام نهاد بازداشت‌کننده این افراد هم اشاره نکرد اما مدعی شد «در اعترافات صورت گرفته مشخص شد، سازماندهی این افراد توسط بخشی از بدنه ضد انقلاب از خارج از کشور صورت می‌گیرد».

این اولین بار نیست که خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی این کشور از بازداشت و اعتراف شهروندان ایرانی به دلیل همکاری با «کشورهای بیگانه» یا «نیروهای ضد انقلاب» خبر می‌دهند، با این حال این‌بار هیچ بخشی از محتوای اعترافات اخذ شده هم منتشر نشده است.

در دهه‌های اخیر بسیاری از شهروندان ایرانی به اتهام ارتباط با «کشور‌های بیگانه و اپوزیسیون جمهوری اسلامی» بازداشت و وادار به اعتراف شده‌اند که بسیاری از آنان پس از آزادی اعترافات خود را رد و آن را «تحت شکنجه» دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید