وضعیت قرمز کرونا در پایتخت؛ خروج از تهران ممنوع شد

سفر از شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی و بالعکس دارای ممنوعیت و محدودیت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور «ناجا»، از ممنوعیت خروج از پایتخت، «به هر سمتی» خبر داد و گفت که خروج از تهران ممنوع و مشمول جریمه یک میلیون تومانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، جانشین پلیس راهور، روز سه‌شنبه 15 تیر، گفت: «با قرمز و نارنجی شدن 190 شهر کشور و موج پنجم کرونا پلیس راهور ممنوعیت‌های ترافیکی جدیدی را اعمال کرده که ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی را ممنوع و محدود می‌کند.»

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران نیز از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در پایتخت ایران خبر داد و گفت: «‌روز سه‌شنبه 15 تیرماه استان تهران 14 هزار مورد کرونا فقط در بیمارستان‌ها داشت.»

با تشدید بحران در موج پنجم، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران، از برخورد با تجمع بیش از 15 نفر «به هر دلیلی» در تهران خبر داد.

با قرمز شدن وضعیت پایتخت ایران، اتاق اصناف تهران، در تاریخ 13 تیرماه اعلام کرد فقط مشاغل «گروه یک» مجوز فعالیت دارند و سایر مشاغل باید کسب و کار خود را تعطیل کنند. این درحالی است که با توجه به وضعیت اقتصادی بحرانی در ایران و قطعی‌های مکرر برق و آب، بسیاری از مشاغل متحمل ضرر و زیان‌های جبران ناپذیر شدند.

بنا به آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، در حال حاضر 92 شهر ایران در وضعیت قرمز، 183 شهر در وضعیت نارنجی، 173 شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس گزارش‌های رسمی از ایران، گسترش نوع دلتای کرونا در استان سیستان و بلوچستان روزانه باعث ابتلای نزدیک به 412 نفر در این استان شده است، هر چند آمار غیر رسمی تعدادی بسیار فراتر از این را نشان می‌دهد.

به‌رغم ادعاهای جمهوری اسلامی از رونمایی چندین واکسن «تولید داخلی» و واردات واکسن‌های خارجی از جمله واکسن چینی، هندی و روسی، روند واکسیناسیون در بسیاری از استان‌ها متوقف شده و در برخی دیگر از نقاط کشور به کندی پیش می‌رود.

هنوز واکسیناسیون همه افراد بالای 70 سال در ایران انجام نشده و این موضوع نگرانی‌های بسیاری را برانگیخته است.

بنا به گزارش‌های «رسمی» وزارت بهداشت ایران، تا ظهر روز دوشنبه 14 تیر، جمعا 6 میلیون و 476 هزار و 320 دوز واکسن در کشور تزریق شده که از این تعداد، 4 میلیون و 475 هزار و 154 نفر دوز اول و یک میلیون و یک‌هزار و 166 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند.

گفتنی است که تعلل و تاخیر دولت ایران در تامین واکسن، تقاضای سفر به بعضی کشورهای همسایه از جمله ارمنستان، ترکیه، امارات و روسیه برای تزریق واکسن رایگان کرونا را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید