کارگران اعتصابی نفت: هر پیشنهادی از جانب پیمانکاران باید رسمی و کتبی باشد

بیش از 80 شرکت و پالایشگاه در اعتصاب سراسری هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت»، در بیانیه شماره پنج این شورا، ضمن تاکید بر ادامه اعتصاب سراسری این کارگران اعلام کرد که هرگونه پیشنهاد برای پایان دادن به اعتصاب‌ها «باید رسمی، کتبی و علنی» باشد.

در این بیانیه آمده است: «در حالی که اعتصاب دهها هزار تن از همکاران پروژه‌ای و پیمانی ما در پتروشیمی‌ها و مراکز مختلف نفتی ادامه دارد، پیمانکاران در اینجا و آنجا پیشنهادهایی را مطرح کرده‌اند تا به اعتصاب‌ها پایان دهند.»

شورای سازماندهی اعتراض‌ها در بخش دیگری از بیانیه به بیان مطالبات کارگران پیمانی صنعت نفت پرداخته است. «20 روز کار و 10 روز مرخصی» «بازگشت به کار همکاران اخراجی و توقف اخراج‌ها» « برخورداری از امکانات درمان رایگان» از خواسته‌های کارگران اعتصابی بیان شده است.

کارگران پیمانی و قراردادی صنعت نفت و پتروشیمی ایران از روز شنبه 29 خرداد 1400، در بیش از 80 شرکت و پالایشگاه وارد اعتصاب سراسری شدند که تا امروز ادامه داشته و به وسعت آن افزوده شده است.

در مقابل این اعتصاب‌ها، کارفرمایان در مواردی مانند پالایشگاه‌های تهران و گچساران اقدام به اخراج کارگران کرده و در مواردی آب استراحتگاه‌ها را قطع کردند. بیژن زنگنه وزیر نفت هم در واکنش گفت که مشکل کارگران پیمانی مربوط به «قانون کار است و ربطی به قانون بودجه 1400 ندارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید