اعتراضات گسترده در استان‌های مختلف ایران به قطعی برق

همزمان با انتشار تصاویر اعتراضات اینترنت برخی نقاط با اختلال مواجه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی قطع مکرر برق در مناطق مختلف ایران، شامگاه دوشنبه، دامنه اعتراضات مردمی به خاموشی‌های گسترده به تجمعات خیابانی در چند استان‌ گسترش یافت و شهروندان ساعت‌ها مقابل اداره‌های برق حضور یافتند.

شامگاه دوشنبه 14 تیرماه، ویدئوهایی از تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف استان مازنداران از جمله بابلسر، بابل، آمل، قائمشهر، بهشهر، بهنمیر، رستم‌کلا و فریدون‌کنار منتشر شده است که در برخی از آنها شهروندان علیه مقامات جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

شماری از اهالی شهر ری در جنوب تهران در اعتراض به قطعی مکرر برق مقابل اداره برق این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کازرون در استان فارس، خمام در گیلان و بندر گز در استان گلستان نیز به صحنه اعتراض مردم تبدیل شد.

مردم در این شهرها ساعت‌ها با شعارهای مختلف از جمله «وزیر بی‌کفایت استعفا، استعفا»، «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» خشم خود را اعلام کردند.

به گفته معترضان، برق خانه‌ها سه یا چهار نوبت در شبانه‌روز و هر بار دست‌کم برای دو ساعت قطع شده و قطعی مکرر برق مشکلات فراوانی از جمله قطعی آب آپارتمان‌ها، فاسد شدن مواد غذایی و سوختن وسایل خانگی را به همراه داشته است.

شهروندان رستم‌کلا از توابع شهرستان بهشهر در استان مازندران هم در اعتراض به قطعی برق مسیر ورودی به این شهر را مسدود کردند.

به گفته یک شاهد عینی، مردم استان مازندران با بیش از هفت ساعت قطعی برق مواجه بودند. یک شهروند بابلی نیز به «العربیه» گفت: «مردم تا زمان برطرف شدن این مشکل هرشب به خیابان‌ها خواهند آمد»

در شهرستان کازرون از استان فارس هم مردم این شهر برای دومین شب متوالی مقابل اداره برق حضور پیدا کردند. به گفته شاهدان عینی با حضور دادستان و نیروهای اطلاعات «جو امنیتی» در این شهرستان حاکم بود.

شب گذشته نیز مردم در برخی از مناطق تهران و شیراز، همزمان با هر بار قطعی برق از خانه‌های خود شعارهایی علیه علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، سر دادند.

به گفته کاربران شبکه‌های اجتماعی، همزمان با انتشار تصاویر اعتراضات به قطعی برق، اینترنت برخی نقاط ایران با اختلال مواجه شده است.

قطع مکرر برق از ماه گذشته باعث اختلال در شبکه‌های ترافیکی، فعالیت بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، ادارات دولتی و کارگاه‌های کوچک و بزرگ شده که باعث وارد شدن خسارت‌هایی شده و زندگی روزمره بسیاری از شهروندان را در ایران با مشکلات جدی مواجه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید