ادامه آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان؛ ممانعت هنگ مرزی از حضور داوطلبان مردمی

حضور گسترده مردم برای کنترل آتش‌سوزی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«انجمن سبز چیا»، اعلام کرد که آتش‌سوزی جنگل‌های کولیت عبداللە، دەرەوەران و دوله‌بی مریوان واقع در استان کردستان ایران که از چهار روز پیش آغاز شده چند بار از سوی اعضای این انجمن و مردم منطقه کنترل شده است اما به‌دلیل ممانعت هنگ مرزی ایران از حضور داوطلبان مردمی برای اطفای حریق، آتش‌سوزی جنگل‌های دوله‌بی مریوان ادامه دارد.

با توجه به شدت آتش‌سوزی در جنگل‌های دوله‌بی، مردم محلی از روستاهای اطراف، فعالان و همچنین داوطلبان و دوست‌داران محیط‌زیست با دست خالی در طی چهار روز گذشته سعی در کنترل و خاموش کردن آتش دارند.

Advertisement

این در حالی است که انجمن سبز چیا روز گذشته در توییتی نوشت: «تا پیش از خسارت جانی فریاد‌رس ما باشید.»

این انجمن محیط‌ زیستی نوشت: «رهروان سبز اندیشه از اوایل امسال بیش از 120 مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های مریوان را مهار کردند، وقتی درخواست کمک فوری داریم یعنی یک فاجعه رخ داده است.»

با توجه به پوشش متراکم و صعب‌العبور بودن منطقه و با تاکید بر ایجاد ممانعت توسط نیروهای هنگ مرکزی برای حضور مردم و داوطلبان، آتش‌سوزی در جنگل‌های «دوله‌بی» ادامه پیدا کرده و به مناطق دیگر از جمله روستاهای «ئاسناوا» و «قه‌له نجان» رسیده و با سرعت بسیار زیادی در حال پیشروی است.

به گفته «انجمن سبز چیا»، این آتش‌سوزی که از ساعت 5 صبح 13 تیرماه دوباره شدت گرفته و با توجه به گرمی بیش از حد هوا در حال سرایت به بخش‌های عظیم دیگری از جنگل است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم