احمدی‌نژاد: به حال کسی که می‌گوید انتخابات پیروزی بود تاسف می‌خورم

خامنه‌ای انتخابات اخیر را «عظیم» و «حماسه» توصیف کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران و نامزد رد صلاحیت‌شده در انتخابات ریاست جمهوری اخیر با کنایه به سخنان رهبر جمهوری اسلامی که گفت انتخابات یک پیروزی «عظیم» بود، این سخنان را مایه تاسف و «القای شیطان» دانست.

وبگاه «دولت بهار»، وابسته به هواداران احمدی‌نژاد، سه‌شنبه 8 تیر، سخنان رئیس جمهوری پیشین ایران را منتشر کرده که طی آن به حال خامنه‌ای و فرافکنی‌هایش درباره انتخابات تاسف خورده و اظهار داشته است: «بالاخره يک انتخابات برگزار كردند و مردم را هم كنار گذاشتند، بعد توجيهاتی می‌آورند. بعضی مواقع انسان تاسف می‌خورد، اول به حال خودش، به حال كشور و بعد به حال آن فردی كه می‌گويد پيروزی عظيم.»


پیش از این خامنه‌ای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را «عظیم» توصیف کرده و گفته بود «این انتخابات حقا و انصافا حماسه بود.»

Advertisement

حرکت جمهوری اسلامی در متن شکست

احمدی‌نژاد با تمسخر موج تبریک‌گویی مقامات جمهوری اسلامی به یکدیگر پس از انتخابات، برگزاری چنین انتخاباتی را «حرکت در متن شکست» توصیف کرد و افزود: «وقتی مردم كنار گذاشته می‌شوند، اصلا پيروزی وجود ندارد، در متن شكست داريد حركت می‌كنيد. كدام پيروزی؟ پيروزی معنا ندارد. 30 گل خورده و بعد می‌گويد پيروزی عظیم. خودتان را گول می‌زنيد؟ و بعد به همديگر تبريک می‌گويند. چه چيزی را تبریک می‌گوييد؟»

وزارت کشور ایران مدعی شد نرخ مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر 48.8 درصد بوده است. این در حالی است که آرای باطله رتبه دوم را پس نفر پیروز بدست آورد.

یک دست‌شدن حاکمیت یعنی افزایش سرکوب

احمدی‌نژاد با انتقاد شدید از یک‌دست شدن قدرت در ایران گفت که «اين يک حرف دروغ است كه ما همه اركان قدرت را هماهنگ می‌كنيم تا اتفاق مثبت بيفتد. اتفاقا هماهنگ شود، پدر ملت درمی‌آيد.»

او با اشاره به این که یک دست شدن قدرت در دولت هاشمی رفسنجانی به اعتراضات گسترده اجتماعی مانند قیام مردم اسلامشهر و كوی طلاب در مشهد و قزوين، اراک و فارس منتهی شد، دوران دولت اول روحانی را هم «یک‌دست» دانست و گفت: «شش سال اول دولت روحانی، رئيس مجلس (علی لاریجانی) و داداش رئيس مجلس در قوه قضائيه (صادق لاریجانی) كاملا با دولت هم هماهنگ بودند. هيچ طرحی را روحانی به مجلس نبرد كه تصويب نشود. از آن چه چيزی درآمد؟ برجام، متلاشی شدن اقتصاد و (اعتراضات) 96 و 98 درآمد.»

به دنبال محدودیت فضای مجازی هستند

رئیس جمهوری سابق ایران با اشاره به طرح جدید مجلس برای محدود سازی فضای مجازی، چنین اقداماتی را نشانه محدود کردن مردم و در راستای بستن هر گونه مجرای اعتراض در آینده توصیف کرد و ابراز داشت: « طرحی درست كردند كه فضای مجازی را محدود كنند. اجازه تجمع كه نمی‌دهيد، مردم رسانه‌ای هم ندارند، در انتخابات هم كه می‌آيند و حرفشان را با رای‌ندادن يا رای باطله و يا رای دادن می‌زنند، آن را هم گوش نمی‌كنيد، حالا می‌خواهيد فضای مجازی را هم ببنديد؟ يعنی شما كوچكترين حقی را برای مردم قائل نيستيد و بعد انتظار داريد مردم برای شما اعتبار قائل باشند؟»

همه دیکتاتورها ادعای آسمانی دارند

احمدی‌نژاد با اشاره به این که برای اصلاح وضع موجود «دیگر فرصتی نمانده»، به انتقاد از ادعای آسمانی بودن «ولایت مطلقه فقیه» پرداخت و تصریح کرد: «برای خودشان حكومت و اختيار تعريف كرده‌اند و می‌گويند ما از آسمان هستيم! همه ديكتاتورها در طول تاريخ همين حرف‌ها را زده‌اند. قبل از انقلاب هم همين حرف‌ها را می‌زدند.»

گفتنی است که احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری اخیر توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد و خلاف دیگر رد صلاحیت‌شدگان، انتخابات را تحریم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size