تجمع خبرنگاران در اعتراض به حادثه مرگبار اتوبوس

کلانتری: اتفاقا راننده خیلی ماهر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شماری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای، صبح امروز، با حضور مقابل سازمان محیط‌زیست ایران، اعتراض خود را نسبت به حادثه‌ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران که باعث مرگ دو زن خبرنگار در شهرستان نقده شد، اعلام کردند.

حاضران در این تجمع اعتراضی با در دست داشتن عکس‌هایی از مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی دو خبرنگاری که جان خود را از دست دادند، خواهان عذرخواهی رسمی و استعفای عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌زیست و رسیدگی هرچه دقیق و سریع‌تر این سانحه شدند.

Advertisement

از سوی دیگر، مسئولان سازمان محیط‌زیست با پخش قرآن و نوحه از بلندگوها، مانع شنیده شدن شعارها و اعلام درخواست‌های صنفی خبرنگاران شدند.

روز چهارشنبه 2 تیر، اتوبوس حامل خبرنگاران به دعوت «ستاد احیای دریاچه ارومیه» به آذربایجان غربی سفر کرده بود، در نزدیکی نقده واژگون شد. در این سانحه، مهشاد کریمی، خبرنگار حوزه محیط‌زیست «ایسنا» و ریحانه یاسینی، خبرنگار «ایرنا» کشته و 21 خبرنگار دیگر زخمی شدند.

تجمع‌کنندگان در بخشی از بیانیه‌ خود خواهان اطلاع‌رسانی تمامی ابعاد ماجرا به صورت دقیق و برخورد قاطع قضایی با مسببان این حادثه‌ مرگ‌بار شدند.

در اطلاعیه پلیس راهور ایران، «قصور مسئولان در تامین وسیله نقلیه مناسب و آشنا نبودن راننده با شرایط راه» به عنوان دلایل این حادثه ذکر شده است.

طبق اعلام اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس ایران به «ایسنا» نیز، اتوبوس حامل خبرنگاران دارای مجوز و صورت وضعیت قانونی برای تردد نبود و به صورت امانت از شرکت سیمان گرفته شده بود.

شاکری در ادامه اعلام کرد این اتوبوس با وضعیت بدی که داشته، از سه ایستگاه پلیس راه بدون هیچ مشکلی گذر کرده و در نهایت بعد از برخورد به گاردریل واژگون شده است.

در صورتی‌که عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران، در اولین واکنش رسمی به این سانحه گفته بود «حتی زمانی که مسئولین می‌آمدند از این اتوبوس استفاده می‌شد، چون وی‌آی‌پی بود و اتفاقا راننده آن هم خیلی ماهر بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم