اسرائیل: از خود در مقابل تهدیدات خارجی دفاع می‌کنیم

سفیر اسرائیل در موسکو : برد موشک‌های ایران به اروپا و ما بعد آن می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه 30 ژوئن 2021 در اشاره به ایران، گفت که کشورش از خود در مقابل تهدیدات خارجی دفاع می‌کند. او گفت که تل‌آویو برای محافظت از امنیت خود، دست بسته باقی نمی‌ماند و با جدیت، نوآوری و نظم در مقابل تهدیدات دور و نزدیک عمل می‌کند.
در روزهای گذشته الکساندر بن تسفی، سفیر اسرائیل در موسکو گفته بود که ایران یک تهدید راهبردی برای اسرائیل است و با روی کار آمدن رئیس‌جمهوری تندرو در ایران، تنش‌ها در منطقه بیشتر خواهد شد.

او گفت: «برد موشک‌های بالستیک ایران به 2 هزار کیلومتر می‌رسد، این تنها اسرائیل نیست، بلکه به اروپا و بعد از آن هم می‌رسد.»
بن تسفی در ادامه تاکید کرد که گروه‌های ایرانی حاضر در سوریه، مرزهای اسرائیل را تهدید می‌کنند و تل‌آویو می‌کوشد در درگیری‌های سوریه دخالت نکند و تنها زمانی اقدام می‌کند که مطمئن باشد گروه‌های ایرانی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اسرائیل یا تاسیس گروه‌های محلی و تامین مالی و تسلیحاتی آنها علیه اسرائیل هستند.

Advertisement

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل هم پیشتر گفته بود با رژیم خشونت‌باری که «ابراهیم رئیسی» را به ریاست‌جمهوری برمی‌گزیند، نباید معامله‌ای صورت گیرد.
او انتخاب ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جمهوری جدید ایران را زنگ خطری برای کشورهای بزرگ دانسته و در نشست هفتگی دولت گفته بود: «علی خامنه‌ای او را انتخاب كرد نه مردم ایران. این شخص سال‌ها پیش به‌دلیل نقشی که در «كمیته مرگ» برای اعدام‌های مخالفان رژیم بر عهده داشت، نزد مردم ایران و جهان بدنام است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم