ادعای روحانی: مشکل کارگران پیمانکاری ارتباطی با بخش نفت ندارد

روحانی: مشکلی در تولید و صادرات پیش نیامده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، مدعی شد که اعتصابات کارگران در تولید و صادرات نفت کشورش «مشکلی» به‌وجود نیاورده و مشکلات کارگران شرکت‌های پیمانکاری در حال اعتصاب «ارتباطی با بخش نفت ندارد» و آن‌ها ممکن است فقط در مناطق نفتی کار کنند.

روحانی، روز چهارشنبه 9 تیرماه گفت که مشکلات کارگران بین کارگر و پیمانکار است که آن‌ها باید حل و فصل کنند و وزارت کار باید این موضوع را پیگیری کند تا این مسئله حل و فصل شود.

اعتصاب کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی، با عنوان کمپین «اعتصاب 1400»، که از روز شنبه 29 خرداد، یک روز پس از برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی، آغاز شد، با پیوستن نیروهای کار بیش از 70 شرکت از سراسر ایران (تا امروز) ادامه یافت.

مهمترین درخواست کارگران «پرداخت به موقع دستمزدها» و «لغو اخراج کارگران» و «یکسان‌سازی حقوق ‌و مزایای کارگران قراردادی با نیروهای رسمی» در شرکت‌هاست.

روحانی با رد تاثیر این اعتصابات مدعی شد: «هیچ مشکلی در تولید، انتقال و توزیع و صادرات نفت و فرآورده نداشته و نخواهیم داشت.»

او افزود: «بی‌خود دستگاه‌های تبلیغاتی ضدایران ماهواره‌ای تبلیغاتی می‌کنند که نادرست و غلط است.»

رئیس‌جمهوری ایران گفت که حداقل حقوق کارگران در دولت او 5/5 برابر و حقوق بازنشستگان 7/3 برابر شده است.

این در حالی است که «شورای سازماندهی اعتراضات کارگران شرکت‌های پیمانکاری نفت»، خواهان افزایش دستمزد کارگران به دست‌کم 12 میلیون تومان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم