افزایش نگرانی‌ها به وضعیت امیرحسین مرادی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98

جان امیر حسین مرادی در خطر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امیرحسین مرادی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98، به‌دلیل عدم دسترسی به دارو‌هایش در وضعیت جسمی وخیمی قرار دارد.

مرادی، چند روز گذشته به آگاهی «شاپور» منتقل شد و در این انتقال از رساندن داروها و لباس تمیز (‌چیزی که او به شدت برای بیماری پوستی‌اش به آن نیاز دارد) به او خودداری شد و همین ماجرا باعث وخامت حال جسمی و روحی او شده است، بعد از شدت گرفتن بیماری، دو روز پیش به قرنطینه‌ زندان بزرگ تهران (فشافویه) منتقل شد اما تغییری در وضعیت بیماری و جسمی‌اش ایجاد نشده است.

او که به بیماری پوستی «پسویازیس پوسچولار» دچار است، طبق اظهارات هم‌بندی سابقش مهرداد محمدنژاد در اسفند 98، وقتی از بهداری زندان به بند منتقل شد شبیه کسی بود که در آتش‌سوزی سوخته است، به حدی که آن‌ها در ابتدا امیرحسین را نشناختند و تصور کردند یک زندانی جدید را به بند منتقل کرده‌اند.

امیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک و برنده‌ مدال نقره‌ المپیاد نجوم ایران به همراه محمد رجبی و سام تمجیدی در اعتراضات گسترده‌ آبان 98 بازداشت و هر سه توسط جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده‌اند. پدر امیر حسین مرادی، ناصر مرادی با افزایش فشارها بر این خانواده مهر ماه گذشته اقدام به خودکشی کرد و جان‌باخت.

طبق اعلام بابک پاک‌نیا، وکیل مرادی، روز گذشته با تجویز پزشک و تایید قاضی ناظر امیرحسین باید برای رسیدگی به بیماری‌اش به بیمارستان منتقل می‌شد اما امروز از طریق بهداری زندان به اطلاع خانواده و وکیل او رسیده که هیچ اعزامی برای او از زندان به بیمارستان ثبت نشده است.

همچنین جلسه‌ دادگاه مرادی و دو محکوم به اعدام دیگر در حوادث آبان 98 که قرار بود روز هشتم تیرماه (امروز) انجام شود طبق اطلاع وکیل به تعویق افتاده است، این در حالی است که بیماری مرادی به استرس و فشار عصبی واکنش سریع نشان می‌دهد و آگاهی بازجویان و دستگاه قضایی از این ماجرا و به تعویق انداختن جلسات رسیدگی می‌تواند به قیمت جان او تمام شود.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، در تاریخ 16 اردیبهشت 99، این دانشجویان را به همکاری با «سازمان مجاهدین خلق» متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم