شکایت خبرنگاران از جهانپور به‌دلیل توهین‌ به منتقدان قیمت واکسن داخلی

سخنگوی سازمان غذا و دارو منتقدان به قیمت بالای واکسن داخلی کرونا را «پفیوز» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری، از شکایت شماری از خبرنگاران ایران از کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، در پی اظهارات توهین‌آمیز او به منتقدان قیمت واکسن داخلی خبر داد.

کیانوش جهانپور، روز پنج‌شنبه 3 تیر، در توییتی با اشاره به انتقادها از قیمت بالای واکسن داخلی کرونا نوشته بود: «مرحوم شریعتی به خطا در جای دیگری در پی پفیوزان تاریخ می‌گشت.»

این اقدام سخنگوی سازمان غذا و دارو، با واکنش‌ گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

مجتهدزاده، روز جمعه 4 تیر، در مصاحبه با خبرگزاری «ایلنا»، بدون اشاره به نام و تعداد خبرنگارانی که از کیانوش جهانپور شکایت کرده‌اند گفت: «هفته آینده نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه خواهیم رفت.»

او با اشاره به «غیر قابل چشم‌پوشی بودن اهمال در زمینه تهیه واکسن» با توجه به وضعیت بحرانی کرونا در ایران گفت: «عقل سلیم و انصاف حکم می‌کند که در این شرایط کسانی که مسئولیت مستقیم دارند، هم عذرخواه مردم باشند و هم افکار عمومی را آرام کنند.»

مجتهدزاده افزود: «متاسفانه اخیراً شاهد بودیم یکی از آقایان که سابقه بسیار بدی در این زمینه دارد یعنی چندین بار قبل هم چندین مورد توهین به منتقدان داشته‌اند، مطالب را مطرح کرده که مایه تاسف است. متاسفانه ایشان سخنگوی سازمان غذا و دارو هم هستند و‌ یکی از اشخاصی است که در مظان اتهام است و باید پاسخگو باشد. اما می‌بینیم طلبکار مردم است و توهین می‌کند.»

این وکیل دادگستری ادامه داد: «قطعاً اگر چنین رفتاری در هر کشوری صورت می‌گرفت، این شخص را برکنار می‌کردند و محاکمه می‌کردند اما متاسفانه در ایران می‌بینیم که هیچ‌گونه برخوردی با این افراد صورت نمی‌گیرد.»

مجتهدزاده گفت که اگر جهانپور معتقد است مافیایی وجود دارد باید به‌دلیل پست خود در وزارت بهداشت به نهادهای نظارتی گزارش ارائه می‌کرد و اگر گزارش نداده تخلف کرده است.

شما نزن، اجباری نیست

پیشتر، سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران،‌ در توئیتی خطاب به یک کاربر که بر ضرورت تایید واکسن‌ ایرانی توسط سازمان‌های معتبر تاکید کرده بود، گفت: «شما نزن، اجباری نیست.»

او بار دیگر، در پاسخ یک کاربر در تويیتر که در مورد اصرار حکومت به تولید داخلی واکسن کرونا و «اختراع دوباره چرخ» انتقاد کرده و نوشته بود، «وقتی امکاناتش نیست اصرار به ساخت برای چیه؟ از چین و روسیه که مشکلی با تحریم‌ هم ندارند خریداری می‌شد»، پاسخ داده بود: «شما منتظر باشید تا اونا تولید کنند و بیاد و بزنید، ولی قرار نیست همه منتظر بمانند».

جهانپور، همچنین از جمله مسئولان وزارت بهداشت است که قبل از اعلام ممنوعیت واردات واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی از سوی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی گفته بود، دلیل وارد نکردن این واکسن‌ها نداشتن تأییدیه اف‌دی‌دی و سازمان بهداشت جهانی است! اما در مورد واکسن‌های داخلی گفته بود «تولید نهایی واکسن ما به تایید سازمان بهداشت جهانی نیازی ندارد.»

طبق اعلام «رسمی» وزارت بهداشت ایران در روز پنج‌شنبه 3 تیر، 144 بیمار کووید جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 83 هزار و 473 نفر رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، از جمعیت 85 میلیونی کشور، تاکنون 5 میلیون و 481 هزار و 699 نفر دوز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید