سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی یک زندانی عرب اهوازی شد

امنستی: فلاح حیدری معلمی بازنشسته است و شخصا فعالیت سیاسی نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط «فلاح حیدری» شد که تنها به دلیل ارتباط با برادر و پسرش که در خارج از ایران زندگی می‌کنند، ربوده شده و هیچ اطلاعی از محل و شرایط نگهداری او در دست نیست.
در مطلبی که در کانال فارسی عفو بین‌الملل در تلگرام منتشر شد، آمده: « مقامات ایران باید بلافاصله محل نگهداری فلاح حیدری ، از اعضای اقلیت تحت ستم عرب اهوازی را آشکار کرده و وی را فورا و بدون و قید و شرط آزاد نمایند زیرا او تنها به‌خاطر ارتباط خانوادگی‌اش با برادر و پسرش که درخارج از ایران فعال هستند تحت بازداشت بی‌ضابطه قرار گرفته است. این سازمان هشدار داده است که ناپدیدسازی قهری ادامه‌دار این فرد از زمان دستگیریش در تاریخ 30 اردیبهشت 1400، او را در معرض خطر شدید شکنجه و سایر بدرفتاری‌ها قرار داده است.»
فلاح حیدری معلم بازنشسته 58 ساله در اردیبهشت ماه به صورت تلفنی به دفتر اطلاعات سپاه اهواز در استان خوزستان احضار شد و از زمان حضور در آن مکان دستگیر و به مکانی نامعلوم انتقال داده شده است. از آن زمان تا کنون تلاش‌های خانواده حیدری برای اطلاع از سرنوشت این قربانی ناپدیدسازی قهری که بیماری قلبی، فشار خون بالا و دیابت رنج می‌برد و رژیم غذایی خاصی را باید رعایت کند، راه به جایی نبرده است.
عفو بین‌الملل اعلام کرد فلاح حیدری که معلمی بازنشسته است، شخصا فعالیت سیاسی نمی‌کند و صرفا به‌خاطر فعالیت‌های برادر و پسرش در خارج هدف قرار گرفته است.
سازمان عفو بین‌الملل پیشتر هم با صدور فراخوانی خواستار اقدام فوری در جهت مشخص شدن سرنوشت يوسف سيلاوى كه در سال 2009 از خانه خود در اهواز ربوده شده، توسط مقامات ايران شده است.
با گذشت بیش از یک دهه از ناپديد شدن سيلاوى و على الرغم پيگرى هاى دائم خانواده وى و درخواست هاي مكرر آنها از مقامات قضائي و امنيتى در شهر اهواز و حتى در دادگاه ها و مراجع عالى در تهران از جمله "بيت رهبرى" براى روشن شدن سرنوشت وى، مقامات حكومت ايران هيچگونه جواب يا اظهار نظرى درباره مكان وجود وى ويا حتى اعتراف به دستگيرى وبازداشت وى نداشته اند.
یوسف سيلاوى متولد 3 ارديبهشت 1338، فرزند عباس متولد اهواز از روز 17 آبان 1388 ناپدید شده و جست‌وجوی خانواده‌اش برای پیدا کردن او بی نتیجه مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید