.
.
.

انریکه مورا: هنوز هیچ توافقی در مذاکرات هسته‌ای حاصل نشده است

جیک سالیوان: هنوز «فاصله زیادی» تا رسیدن به توافق داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای ایران، روز یکشنبه 20 ژوئن 2021 که مذاکرات پیشرفت‌های ملموسی داشته ولی هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته و هیات‌های مذاکره‌کننده برای مشورت به پایتخت‌های خود باز می‌گردند.
مورا روز یکشنبه در یک نشست خبری پس از جلسه پایان دور ششم مذاکرات، گفت: «در این دور پیشرفت‌هایی داشتیم و به توافق نزدیک شدیم ولی هنوز توافقی حاصل نشده است.

او گفت که مذاکره‌کنندگان همینک تصویر بهتری از ماهیت مشکلات سیاسی دارند و با شناخت بهتری از موضوع به پایتخت‌هایشان بازمی‌گردند.
همزمان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که درباره موضوعات اصلی گفتگوهای اتمی با ایران، هنوز «فاصله‌ زیادی» میان هیات‌های مذاکره‌کننده وجود دارد. او همچنین از در جریان بودن مذاکراتی درباره تحریم‌هایی که از روی تهران برداشته می‌شوند، خبر داد.
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در این مذاکرات هم گفت که هنوز هیچ‌کس نمی‌داند دور بعدی مذاکرات چه زمانی برگزار می‌شود.
اولیانوف به خبرنگاران گفت برای آماده کردن سند توافق با ایران، به دو هفته زمان نیاز است. او فاش کرد متن این سند تقریبا آماده است و مذاکره‌کنندگان در دو روزهای گذشته بسیاری از بندهای مربوط به تحریم‌ها را حل و فصل کنند. به گفته او هیات ایرانی تاکید زیادی دارد که تحریم‌های علی خامنه‌ای، رهبر ایران برداشته شود.

پیشتر عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران گفت مذاکره‌کنندگان بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شده‌اند ولی برای پر کردن فاصله‌ها و رسیدن به توافق امر ساده‌ای نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم