.
.
.

مادر اکبر محمدی از جانباختگان جنبش دانشجویی انتخابات را تحریم کرد

مادر این جانباخته سیاسی خواستار تشکیل «جنبش مادران دادخواه» در ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گل‌جهان اشرف‌پور، مادر اکبر محمدی از کشته‌شدگان جنبش دانشجویی با صدور بیانیه‌ای ضمن حمایت از گروه «مادران دادخواه»، خواستار تحریم سراسری انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ایران شد.اشرف‌پور، پنج شنبه 27 خرداد، همگام با دیگر مادران جانباخته در اعتراضات و جنبش‌های چند سال اخیر در بیانیه‌ای از مردم ایران خواست که با تحریم انتخابات حتی از دادن «رای سفید» خودداری کنند.

او در بیانیه خود خواستار ارتقای اعتراض مادران جانباختگان سیاسی به «جنبش مادران دادخواه» شد و نوشت: «من از اكنون اعلام مى‌كنم كه نه تنها به مادران رنجديده دادخواه كه به تحريم انتخابات پيوستند، مى‌پيوندم بلكه از مادران دادخواه مى‌خواهم كه جنبش مادران دادخواه را به‌جاى گروه مادران دادخواه در مقابل انديشه استبدادى و ضد انسانى خامنه‌اى بوجود آورند.»

از سویی دیگر آرش صادقی و سیاوش امامی، از فعالان دانشجویی با نزدیکی به 18 تیر، سالروز حوادث کوی دانشگاه، با حضور بر مزار «اکبر محمدی» یاد وی را گرامی داشتند.

اكبر محمدى و سعيد زينعالى دو تن از اعضاى جبهه متحد دانشجويى و كميته دفاع دانشجويى از زندانيان سياسى جنبش 18 تير 78، پس از دستگیری در اثر شكنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی جان باختند.

در جریان اعتراضات دانشجویی سال 78 موسوم به «کوی دانشگاه تهران»، افزون بر اکبر محمدی و سعید زینعالی، 19 دانشجوی ديگر طی آن اعتراضات از 18 تا 24 تير 78 کشته شدند.

گروه‌های دانشجویی هويت چند تن از جانباختگان حوادث 18 تیر را به این شرح اعلام کردند: عزت‌الله ابراهيم‌نژاد، فرشته علی‌زاده، تامى حامى‌فر، سيد محمد‌فاضل هاشمى و اكبر اينانلو.

به گفته سازمان‌های حقوق بشری و فعالان دانشجویی در ایران، هویت بقیه کشته‌شدگان که برخی از آنها در کیسه‌های گونی در اطراف تهران رها شدند، تاکنون روشن نشده است.