جبهه «اصلاحات» به حمایت از همتی در انتخابات رای نداد

اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری بدون نامزد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جبهه «اصلاحات» ایران، اعلام کرد که عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، نتوانست آرای لازم برای حمایت این جبهه را کسب کند.
مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران، سحرگاه دوشنبه 25 خرداد، جهت بررسی نامزدی همتی تشکیل جلسه داد که در نهایت وی نتوانست حمایت این جبهه را به‌دست آورد.

آذر منصوری، سخنگوی جبهه اصلاحات، گفت که از 46 عضو مجمع عمومی جبهه اصلاحات، 23 عضو به همتی رای دادند. حد نصاب حمایت از یک نامزد دوسوم آرا یعنی 31 رای تعیین‌شده بود که همتی نتوانست این حدنصاب را کسب کند.

منصوری گفت: «در جلسه مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران مورخ 24 خرداد، موضوع تغییر موضع قبلی جبهه اصلاحات مبنی بر نداشتن نامزد در انتخابات ریاست جمهوری 1400 مطرح و به رای گذاشته شد و در نتیجه آن، تغییر در موضع پیشین جبهه رای نیاورد.»

بخشی از اصلاح‌طلبان همچون حزب «کارگزاران» و چهره‌هایی مانند مهدی کروبی، مراد ثقفی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین مرعشی و علی مطهری حمایت رسمی و چهره‌هایی چون بهزاد نبوی، رئیس جبهه اصلاحات ایران، تلویحا از همتی حمایت کرده‌اند.

در فاصله چند روز مانده به انتخابات ایران، چهره‌هایی چون میرحسین موسوی، به‌طور تلویحی انتخابات را تحریم کردند. موسوی در بیانیه‌ای کوتاه گفت: «در کنار کسانی می‌ایستم که از انتخابات‌های مهندسی‌شده به‌جان آمده‌اند.»

در این دوره از انتخابات شورای نگهبان با رد صلاحیت همه نامزدهای منتسب به اصلاح طلبان از میان 592 داوطلب، تنها 7 نامزد را تایید صلاحیت کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است جمعه 28 خرداد برگزار شود.

پیش‌بینی‌ها از کاهش شدید نرخ مشارکت مردم در انتخابات خبر می‌دهد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم