احمدی‌نژاد: رئیس میز اسرائیل در وزارت اطلاعات ایران، خود جاسوس تل‌آویو است

ادعای احمدی‌نژاد: برای حفظ شبکه اسرائیل در ایران هیچ کس پیگیر سرقت اسناد تورقوزآباد نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران و نامزد رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری، در ادامه افشاگیری‌های اخیر خود، در یک گفت‌وگو درباره «باند فاسد امنیتی» مدعی شد که «رئیس میز مبارزه با نفوذ اسرائیل در ایران، خود جاسوس اسرائیل است.»

احمدی‌نژاد در گفت‌و‌گوی ویدیویی با محمدرضا تقوی‌فرد، درباره گرفتن اعترافات اجباری از بازداشت‌شدگان بی‌گناه برای پذیرش ترور دانشمندان هسته‌ای گفت: «درباره ترور دانشمندان هسته‌ای، [باند فاسد امنیتی] نمی‌توانست مسئله را مانند سرقت اسناد سازمان فضایی از تورقوزآباد پنهان کند. می‌بایست واکنش نشان می‌دادند. این باند برای اینکه خط نفوذ در ایران را پنهان بکند، رفتند سراغ چند زندانی. این باند از آن زندانیان خواست که شما [ترور] را بپذیرید تا ما در ازای آن شما را آزاد کنیم.»

رئیس‌جمهوری پیشین ایران با اظهار این که در همان زمان به وزیر وقت اطلاعات گفته که آوردن یک زندانی در تلویزیون و اخذ اعتراف از او «مسخره» و خندیدن به عقل مردم است، افزود: «آیا تروری به آن دقت را تنها یک نفر انجام داده است؟ حداقل پنجاه نفر چنین ترور دقیقی را پشتیبانی کرده‌اند بعد شما [وزیر اطلاعات] یک نفر را مسئول آن ترور اعلام می‌کنید؟»

احمدی‌نژاد مدعی شد که «باند فاسد امنیتی» درباره سرقت اسناد سازمان فضایی از تورقوزآباد نیز «سناریو سازی» کرد تا «عوامل اصلی سرقت محفوظ بمانند».

نتنياهو عکس انبار هسته‌ای تورقوز آباد را در یک سخنرانی در سازمان ملل نشان داد
نتنياهو عکس انبار هسته‌ای تورقوز آباد را در یک سخنرانی در سازمان ملل نشان داد


رئیس میز اسرائیل در ایران

رئیس جمهوری پیشین ایران با طرح ابهاماتی درباره ساختار نهادهای امنیتی ایران پرسی: «چگونه بالاترین فردی که مسئول کنترل جاسوسان اسرائیل در ایران است و خبر آن اعلام شد، خودش جاسوس اسرائیل از کار دربیاید؟مگر می‌شود تنها یک نفر در وزارت اطلاعات مسئولیت ارتباط و نفوذ اسرائیل در ایران باشد و به تنهایی و بدون پشتیبانی و داشتن تیمی خاص عملیات‌های فراوان در ایران انجام داده باشد؟».

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: «هر کس ادعا کند که خط نفوذ اسرائیل تنها همان یک نفر در وزارت اطلاعات است بهدنبال پنهان‌کردن شبکه نفوذ اسرائیل در ایران است.»

احمدی‌نژاد با تاکید بر اهمیت فوق‌العاده اسناد به سرقت رفته تورقوزآباد توسط اسرائیل این پرسش را مطرح کرد که «درباره این سرقت کدام مسئول بازخواست شد؟»

وی ادامه داد که «چنین اسنادی به آن طریق از کشور سرقت می‌شود اما یقه هیچ کس را نمی‌گیرند و هیچ کس هم پیگیری نمی‌کند.»

تورقوز آباد
تورقوز آباد


نفوذ گسترده اسرائیل در ایران

این اظهارات احمدی‌نژاد در حالی بیان می‌شود که یک روز پیش، یوسی کوهن، رئیس پیشین موساد در یک مصاحبه جنجالی با شبکه 12 تلویزیون اسرائیل با اشاره به اهمیت فوق‌العاده اسناد سرقتشده هسته‌ای ایران خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفت: «دوستان عزیز، ما در میان شما نفوذ کرده‌ایم.»

یوسی کوهن و بنیامین نتانیاهو
یوسی کوهن و بنیامین نتانیاهو

او ضمن شرح دقیقی از عملیات سال 2018 درباره چگونگی سرقت بایگانی هسته‌ای ایران از گاوصندوق‌های موجود در انبار تهران توسط موساد، تایید کرد که پیش از ترور محسن فخری‌زاده، پدر بمب اتمی ایران وی را برای سالها زیر نظر داشته‌اند.

کوهن پیشتر در مراسم خداحافظی پس از 5 سال ریاستش بر سازمان اطلاعات اسرائیل، گفت که موساد توانست به «قلب» ایران نفوذ و به اسرار مربوط به برنامه هسته‌ای ایران دسترسی پیدا کند، به بایگانی پرونده هسته‌ای ایران راه یابد، محرمانه‌ها را فاش و اعتماد به نفس تهران را تضعیف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم