.
.
.

ضرب و شتم یک زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین

مسئولین زندان‌ها در ایران از مجرمان برای آزار و شکنجه زندانیان سیاسی استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین، به‌دلیل «عدم رعایت اصل تفکیک جرائم» در زندان‌های ایران، توسط تعدادی از زندانیان جرائم عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری «هرانا» ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه 17 خرداد، «تعدادی از زندانیان متهم به جرایم عمومی با تحریک یکی از پرسنل زندان، ضمن فحاشی و توهین، خانم منفرد را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و او را با درب قوطی تن ماهی مجروح کرده‌اند.»

منفرد، فعال سیاسی در شهریور 99 از سوی اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام» به 4 سال و 2 ماه حبس قطعی محکوم شد. این زندانی پیشتر در تاریخ 12 اردیبهشت‌ امسال به زندان قرچک ورامین تبعید شده بود.

پیش از این نیز سازمان‌های حقوق بشری از ضرب و شتم سه زندانی سیاسی اهوازی به نام‌های محمدعلی عموری، مختار آلبوشوکه و قاسم سنجری توسط مجرمان و به‌دلیل عدم تفکیک زندانیان بر اساس جرم خبر داده بودند.

سازمان‌های مدافع حقوق بشر در ایران بر این باورند که مقامات قضایی ایران به عمد اصل تفکیک جرائم را رعایت نمی‌کنند تا مجرمان با تحریک مسئولین زندان‌ها حداکثر آزار و آسیب را به زندانیان سیاسی وارد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم