روحانی: نامزدهای انتخابات با دروغگویی به شعور مردم توهین می‌کنند

روحانی نامزدهای انتخابات را به «دروغگویی» درباره عملکرد دولت متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در واکنش به انتقادات برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به عملکرد دولت، آنها را به دروغگویی متهم کرد و گفت که نامزدها به شعور مردم توهین می‌کنند.

روحانی روز چهارشنبه 19 خردادماه، در جلسه هفتگی هیات دولت گفت: «ما باید راه خود را ادامه دهیم و وزرا و مسئولان وظیفه دارند به دروغ‌ها و تحریف‌ها پاسخ بدهند. حالا صداوسیما می‌خواهد پخش کند می‌خواهد پخش نکند.»

Advertisement

رئیس جمهوری ایران ادامه داد «از انتخابات مهم‌تر، ‌اخلاق است. در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بدی شد. بدترین جفا در این انتخابات،‌ جفای به نظام است.»

او با انتقاد از نامزدها و عملکرد صدا و سیمای ایران گفت: «شگفت‌آور است که نه در سوال‌ها و نه در جواب‌ها اشاره‌ای به فشارها و تحریم و جنگ اقتصادی نشد.»

روحانی، ضمن «دروغ» خواندن برخی از آمارهایی که توسط نامزدها اعلام می‌شود گفت که به شعور مردم «توهین می‌شود».

او در واکنش به سخنان نامزدها گفت: «کسانی که می‌خواهند قدرت را به دست بگیرند، در نظام بوده‌اند، از کره مریخ نیامده‌اند.»

رئیس جمهوری ایران درباره وعده‌‌های نامزدهای انتخابات درباره اقشار جامعه گفت: «موضوعات بهتری هم این روزها می‌شنویم، چه‌قدر خانم‌ها این چند روز خوب شده‌اند، چه شد تمام این مدت خانم‌ها نبودند و فقط این چند روز پیدا شدند؟ اقوام چه‌قدر خوب شدند،‌ اقلیت‌ها چه‌قدر خوب شدند و شیعه و سنتی چه‌قدر با هم برادر شدند.»

گفتنی است، پس از رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان، روحانی به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، نامه نوشت و او خواست تا به مساله انتخابات «ورود کند».

او گفت، هرچند موضوع صلاحیت‌ها به عهده شورای نگهبان است و خامنه‌ای در دوره‌های گذشته کمتر وارد شده بود اما بوده مواردی که «با حکم حکومتی فرد یا افرادی را اضافه کرده است».

دو مناظره انتخابات ریاست جمهوری 1400، به انتقاد شدید اکثر نامزدها از وضع موجود ایران و عملکرد هشت ساله دولت روحانی گذشت.

دولت پس از پایان مناظره نخست از صدا و سیما خواست تا برای پاسخ به «ادعاهای» مطرح شده توسط برخی از نامزدها، مهلتی به دولت اختصاص دهد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران قرار است 28 خرداد برگزار شود.

این دوره از انتخابات به دلیل تراکم بحران‌ها و همزمانی آنها به چالشی بزرگ برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم