.
.
.

کشف و ضبط 400 کیلوگرم هروئین در مسیر قاچاق از ایران به اروپا

دو شهروند ترک در این رابطه بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رویترز بنا به اظهارات دادستان کل بلغارستان گزارش داد که مقامات انتظامی این کشور، محموله 400 کیلوگرمی هروئین که از ایران ارسال شده را توقیف کردند. این مواد در میان تخته سنگ‌های مرمر جاسازی شده و دو شهروند ترکیه در این رابطه بازداشت شدند.
در این راستا «والنتینا مادخاروا»، رئیس دفتر دادستانی مرتبط با این قضیه اظهار داشت که هروئین‌های کشف شده، با چهار کانتینر از طریق دریای سیاه به بندر «وارنا» در بلغارستان قاچاق شده و اکنون در انباری در جنوب شهر «سیلوان» نگهداری می شود.
این مقام دادستانی بلغارستان به خبرنگاران گفت:«ما درباره یک کانال قاچاق هروئین با مبدأ ایران و توزیع آن در اروپا صحبت می کنیم».
به گفته مقامات بلغارستان، قاچاقچیان در هر تخته سنگ مرمر بین 3 تا 4 کیلو هروئین با کیفیت عالی جاسازی کرده بودند و اگر عملیات آنها کامل می‌شد، قادر بودند تا 500 کیلوگرم از این طریق قاچاق کنند. ارزش مالی این محموله 16 میلیون دلار برآورد شده است.
خانم مادخاروا اضافه کرد که در این رابطه دو شهروند ترکیه بازداشت و به قاچاق حجم زیادی از مواد مخدر متهم شدند. عملیات کشف این محموله نتیجه چهار ماه تحقیقات، پی‌گیری و همکاری پلیس بلغارستان با همتایان اروپائی و مقامات آمریکائی بود.
شایان ذکر است که بلغارستان در مسیر قاچاق مواد مخدر به کشورهای اتحادیه اروپا موسوم به «خط بالکان» قرار دارد. در ماه فوریه گذشته، یک محموله 400 کیلوگرم از هروئین توقیف شد که از دبی عازم کشورهای اروپائی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم