مشکلات اصلی کشور، غایب اولین مناظره کاندیداهای انتخابات

عبدالناصر همتی: اکثریت مردم ایران نمی‌خواهند رأی دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اولین مناظره تلویزیونی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 در حالی برگزار شد که مسائل اساسی کشور چون حاکمیت نهادهای وابسته به سپاه بر 60 درصد اقتصاد کشور، سیاست بلندپروازانه اتمی و حاصل آن تحریم‌های گسترده، رفتار فراقانونی و فراحکومتی رهبر و نهادهای وابسته به او، سیاست‌های منطقه‌ای ایران و هزینه‌های سرسام‌آور دخالت سپاه پاسداران در کشورهای لبنان، سوریه، یمن و عراق، برنامه گسترده «غرب‌ستیزی»، تضاد «میدان» با «دیپلماسی» در وزارت خارجه، مشکلات ایران با نهادهای مالی دنیا چون «فتاف»FATF، بحران هواپیمای اوکراینی، قرارداد 25 ساله با چین و واگذاری بخش های وسیعی از منابع اقتصادی،ن ظامی و فرهنگی ایران به این کشور و بحران فزاینده کرونا از جمله مسائلی بود که در این مناظره مطرح نشد.

اعتراف همتی به تحریم انتخابات توسط مردم


عبدالناصر همتی نامزد متمایل به اردوگاه «اصلاح‌طلبان» در این دور از انتخابات، اعتراف کرد که اکثریت مردم ایران تمایلی به شرکت در این انتخابات ندارند. او که مورد هجوم پنج نامزد جناح مقابل قرار گرفته بود، در دفاع از خود گفت که نماینده دولت روحانی نیست اما رئیس جمهور فعلی از همه نامزدهای حاضر در این انتخابات «دنیا دیده‌تر و دقیق‌تر است».
در مقابل، محسن رضائی به همتی حمله‌ور شد و او را متهم به پایمال کردن «خون شهدا» نمود و تهدید به محاکمه کرد. عبدالناصر همتی در این مناظره که از این سخن رضائی متأثر شده بود، از رئیسی بعنوان رئیس قوه قضائیه درخواست مصونیت قضائی کرد. همتی همچنین وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، محسن‌ رضایی را که وعده داده بود برای حل مشکلات اقتصادی تعدادی از شهروندان خارجی را به گروگان گرفته و در ازای دریافت چند میلیارد دلار آزاد کند، به عنوان اخلال‌گر اقتصادی به ابراهیم رئیسی معرفی و از او شکایت کند.

Advertisement

رئیسی فقط شش کلاس سواد دارد


در این مناظره همچنین پرسش هائی از سوی مهرعلیزاده دیگر نامزد انتخابات درباره تحصیلات ابراهیم رئیسی مطرح شد. محسن مهرعلیزاده در بخش اول مناظره گفت که ابراهیم رئیسی «تا کلاس ششم درس خوانده». خبرگزاری تسنیم نیز در واکنش به این سخنان مدرک تحصیلات آقای رئیسی را بر روی صفحه توییتر خود منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم