.
.
.

آتش‌سوزی در تاسیسات نفتی منطقه بورومی اهواز

ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حریق و دود غلیظی را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که کمتر از یک روز از حادثه آتش‌سوزی مهیب در پالایشگاه تهران می‌گذرد، خبرگزاری‌های محلی و کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران از آتش‌سوزی در یکی از لوله‌های انتقال نفت در منطقه بورومی اهواز در مسیر اهواز - ماهشهر خبر داده‌اند.

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده توسط شهروندان در رسانه‌های اجتماعی، خبر از آتش‌سوزی در تاسیسات نفتی منطقه ⁧‫بورومی در ⁧‫اهواز‬⁩ می‌دهند. ساکنان محلی گفته‌اند که آتش‌سوزی صبح پنج‌شنبه 13 خرداد، بر اثر ترکیدن لوله نفت رخ داده است.

شهرام وردک، سخنگوی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، با رد حادثه در لوله انتقال نفت یا تاسیسات نفتی در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، اظهارکرد: «ساعت 10 صبح 13 خرداد نیزارهای اطراف خط لوله انتقال نفت روستای برومی(بورومی) در اهواز دچار حریق شد.»

سخنگوی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: «این حادثه در اثر نشت نفت و آتش‌سوزی خط لوله نبوده و تنها نیزارهای اطراف خط لوله دچار حریق شدند.»

پیشتر خبرگزاری «باشگاه خبرنگاران جوان» بر خلاف سخنان این مقام مسئول گفته بود که «از دیشب به دلیل نشت نفت از این خط لوله، تلاش‌ها برای کنترل نشتی شروع شد که موفق بود اما نفتی که در این بازه زمانی بر روی زمین ریخته شده بود، به علت گرمای شدید هوا در کنار خاشاک موجود بر روی زمین، دچار آتش‌سوزی شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم