ناو لجستیک ارتش ایران پس از آتش‌سوزی در آب‌های محدوده جاسک غرق شد

«سرنشینان این شناور نجات داده شدند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گزارش رسانه‌های ایران، ناو پشتیبانی «خارک» متعلق به نیروی دریایی ارتش ایران که نیمه شب گذشته، در بندر جاسک، به دلایل نامعلومی دچار حریق گسترده‌ای شده بود، بر اثر شدت آتش‌سوزی در آب‌های محدوده جاسک غرق شد.

بهزاد جهانیان، مسئول روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری «تسنیم» گفت که روز گذشته این ناو لجستیکی «با حدود 400 خدمه و دانشجو در نزدیکی آب‌های بین‌المللی و در آب‌های داخلی دچار مشکل شد». او افزود صبح امروز در حدود ساعت 8:30 دقیقه نیز تلاش‌ها برای مهار حریق کارساز نشد و این ناو غرق شد.

Advertisement

براساس اعلام روابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک، تلاش 20 ساعته نیروهای امدادی ایران برای اطفای حریق ناکام ماند اما سرنشینان این شناور نجات داده شدند.

ناو خارک، تصویر از «خبر آنلاین»
ناو خارک، تصویر از «خبر آنلاین»

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اعلام کرد: «حادثه ناو لجستیکی و آموزشی خارک در سواحل جاسک 33 مصدوم داشت.»

علی رئوفی به رسانه‌ها گفت: «ناو لجستیکی آموزشی خارک که در حال انجام یک ماموریت آموزشی با حدود 400 نفر از خدمه و دانشجویان بود در نزدیکی آب‌های بین المللی و در آب‌های داخلی دچار مشکل شد.»

این ناو در سال 1977 میلادی در بریتانیا ساخته و 7 سال بعد به ایران یعنی در سال 1984 تحویل داده شد.

وقوع حوادث حریق به صورت مکرر در کشتی‌های ایرانی در دریای مدیترانه و دریای سرخ گمانه‌زنی‌ها را درباره تکرار این حادثه پس از تهدیدات متقابل تهران و تل‌آویو مخصوصا بعد از جنگ اخیر غزه، بیشر کرده است.

در ماه‌های گذشته ایران و اسرائیل بارها کشتی‌های همدیگر را مورد هدف قرار دادند و تنش میان این دو کشور شکل جنگ دریایی به خود گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم