حريق گسترده‌ در بزرگترین ناو لجستیک ارتش ایران

فارس: سانحه خسارت جانی نداشته اما عملیات مبارزه با حریق همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های ایران اعلام کردند که ناو پشتیبانی «خارک» متعلق به نیروی دریایی ارتش ایران صبحگاه چهارشنبه، در بندر جاسک، به دلایل نامعلومی دچار حریق گسترده‌ای شد و آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری «فارس« به نقل از روابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک، نوشته همزمان با اقدامات مبارزه با حریق، کارکنان تحت آموزش پیاده بر روی این ناو به ساحل منتقل شدند.

بنا به این گزارش، این شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتش ایران چند روز قبل عازم ماموریت دریانوردی آموزشی در آبهای آزاد شده بود.

بر اساس این گزارش، این سانحه خسارت جانی نداشته اما عملیات مبارزه با حریق همچنان ادامه دارد.

ناو خارک
ناو خارک

ناو خارک با 33 هزار تُن وزن، توانایی حمل بالگرد را نیز دارد، با طول 207 متر، عرض 26.5 متر و سرعت 39.8کیلومتر بر ساعت، تجهیزاتی نظیر یک قبضه توپ 76 م. م، 4 قبضه توپ 23 م. م. دو لول، 2 قبضه توپ 20 م. م. تک لول و 4 قبضه تیربار 12.7 م. م. را برروی خود دارد.

این ناو در سال ۱۹۷۷ میلادی در انگلستان ساخته و 7 سال بعد به ایران یعنی در سال 1984 تحویل داده شد.

در حالی که برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از مصدوم شدن چندین پرسنل این ناو نوشته‌اند، خبرگزاری‌های رسمی ایران تاکید می‌کنند که همه افراد روی ناو سالم بوده و به ساحل منتقل شدند.

وقوع حوادث حریق به صورت مکرر در کشتی‌های ایرانی در دریای مدیترانه و دریای سرخ گمانه‌زنی‌ها را درباره تکرار این حادثه پس از تهدیدات متقابل تهران و تل‌آویو مخصوصا بعد از جنگ اخیر غزه، بیشر کرده است.

در ماه‌های گذشته ایران و اسرائیل بارها کشتی‌های همدیگر را مورد هدف قرار دادند و تنش میان این دو کشور شکل جنگ دریایی به خود گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم