آتش‌سوزی عظیم در پالایشگاه تندگویان تهران

18 مخزن از مخازن پالایشگاه سوخته و باقی هم در معرض حریق هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران روز چهارشنبه دوم ژوئن 2021 گزارش کردند پالایشگاه «شهید تندگویان» تهران دچار حریق شده و بخش‌هایی از تهران را دود غلیظی در خود گرفته است.

خبرگزاری «تسنیم» با اعلام اینکه مخازن کروی LPG آتش گرفته و تمامی فعالیت‌های پالایشگاه متوقف شده است، آتش‌سوزی این پالایشگاه را «عظیم» توصیف کرد. خبرگزاری «ایسنا» هم اعلام کرد: «یکی از خطوط اضطرار گاز مایع در پالایشگاه تهران دچار آتش‌سوزی شده است.»

براساس این گزارش دود غلیظ از اطراف شهرک شهید بهشتی شهر ری از نقاط مختلف تهران دیده می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران تهران با اشاره به اينکه «تا کنون» این حادثه تلفاتی در پی نداشته ولی آتش هنوز مهار نشده، گفت: «از مردمی که از سمت جنوبی تردد می‌کنند تقاضا داریم مسیر منتهی به پالایشگاه را تخلیه کنند‌.»

با توجه به حجم آتش‌سوزی در پالایشگاه تندگویان، سخنگوی اورژانس تهران اعلام کرد که تعداد ده دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است. خبرگزاری تسنیم آتش‌سوزی را «عظیم» و خبرآنلاین آن را «هولناک» توصیف کرده‌اند.

خبرنگار «باشگاه خبرنگاران جوان» از محل حادثه گزارش کرد تا کنون 18 مخزن پالایشگاه دچار آتش‌سوزی شده و باقی مخازن هم در خطر حریق قرار دارند.

روابط عمومی پالایشگاهتندگویان اعلام کرد در پی آتش‌سوزی گسترده، برای ایمن نگه داشتن واحدهای پالایشی و تامین امنیت نیروی انسانی شاغل در پالایشگاه، این شرکت به صورت موقت از مدار تولید خارج شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید