مقابله پنتاگون با «اعمال شرورانه جمهوری اسلامی» برای ایجاد خاورمیانه بی‌تنش

اسرائیل کمک‌های نظامی به قیمت یک میلیارد دلار از آمریکا تقاضا خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از آنکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در روز سه شنبه اول ژوئن 2021 گفت که در مقابل تهدیدات ایران کوتاه نمی‌آید، حتی اگر این کار به قیمت تنش با واشینگتن باشد، «دانا سترول»، معاون وزیر دفاع آمریکا از تلاش این کشور برای کاهش تنش و ایجاد آرامش در خاورمیانه خبر داد.

دانا سترول تأکید کرد که برنامه دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در خاورمیانه مبتنی بر کاهش تنش و ایجاد آرامش، مواجهه با اعمال شرورانه جمهوری اسلامی و جلوگیری از بازگشت سازمان‌هائی چون داعش و دیگر سازمان‌های تروریستی است.
او در مؤسسه «مرکز مطالعاتی خاورمیانه» اضافه کرد: «برای مشکلات منطقه راه حل‌های نظامی وجود ندارد، بلکه دیپلماسی تنها راه‌حل برای این منطقه ناآرام است».


از سوی دیگر، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه فاش کرد که بعد از جنگ اخیر، آمریکا بر کمک‌های نظامی به اسرائیل متمرکز خواهد شد. او گفت که اسرائیل برای این منظور، یک میلیارد دلار کمک‌های نظامی از آمریکا تقاضا خواهد کرد.

تهدیدات ایران

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه اول ژوئن 2021، تاکید کرد که در مقابل تهدیدات ایران کوتاه نمی‌آید، حتی اگر این کار به قیمت تنش با واشینگتن باشد.
او در مراسم معارفه رئیس جدید موساد و تودیع رئیس پیشین این سازمان گفت: «بزرگترین تهدید که وجود اسرائیل با آن مواجه است، تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح اتمی است».
او گفت که ایران با بقیه کشورها تفاوت دارد و جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح اتمی یک ضرورت است و انجام عملیات با هدف جلوگیری و ناکام کردن برنامه هسته‌ای آن یک نیاز واقعی است.
اما در مقابل، «بینی گانتس» وزیر دفاع اسرائیل به نتانیاهو پاسخ داد و در این باره گفت؛« روابط ما با آمریکا علی‌رغم برخی اختلافات، ریشه دار و تاریخی است. واشینگتن هم‌پیمان اسرائیل بوده و خواهد بود».
او در صفحه توییتر خود اضافه کرد:«دولت بایدن یک دوست واقعی برای تل آویو است، اسرائیل شریکی بزرگتر از آمریکا ندارد».

نگرانی از حزب الله

دانا سترول درباره حزب الله لبنان گفت: «آمریکا نگران است که این گروه مسلح منافع خود را بالاتر از منافع همه لبنانی‌ها قرار دهد و دست به ناآرامی در منطقه بزند».
او اضافه کرد که آمریکا از مشکلات فراوان مردم لبنان آگاه است و مایل است با ارتش لبنان به سرمایه‌گذاری مشترک اقدام کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم