در پی تحریم انتخابات توسط احمدی‌نژاد وزارت اطلاعات او را تهدید کرد

احمدی‌نژاد وزارت اطلاعات را به دست داشتن در حوادث 88 متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت اطلاعات ایران، با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در واکنش به اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران صحبت‌های او را «غیرواقعی» و «در راستای تشویش اذهان عمومی» خواند.

وزارت اطلاعات در بیانیه مذکور به طور تلویحی احمدی‌نژاد را تهدید کرد که «پاسخ مقتضی به ادعاهای مغایر با واقعیات امنیتی در زمان مناسب اعلام خواهد شد.»

این بیانیه مشخص نکرد که کدام اظهارات احمدی‌نژاد «غیر واقعی» است و قرار است به کدام «ادعاها» پاسخ دهد.

باند امنیتی مسبب حوادث سال 88 است

شب گذشته محمود احمدی‌نژاد، وزارت اطلاعات ایران را به دست داشتن در حوادث سال 88 و سرکوب مردم متهم کرد.

او با انتقاد از وزارت اطلاعات ایران، آنها را مسبب حوادث سال 88 دانست و گفت: «یک گروه امنیتی فاسد درگیری‌های 88 رادرست کرد.»

اشاره احمدی‌نژاد به اعتراضات گسترده مردمی متعاقب انتخابات ریاست جمهوری سال 88 است که رهبر جمهوری اسلامی و بیت‌اش متهم به تقلب در نتایج انتخابات شدند و برخورد شدیدی با معترضان صورت گرفت.

پیش از این نیز او با انتقاد شدید از نهادهای امنیتی آنها را متهم به سرکوب و ترور مردم کرده و گفته بود که «من در دوره خودمان، دو تا وزير اطلاعات عوض كردم. هم در دوره اول و هم در دوره دوم. چون ديدم اينها كلا رفته‌اند در جاده خاكی! هر چه می‌گوييم مراقب بيگانه باشيد، می‌آيند ترور می‌كنند، مردم را اذيت می‌كنند، اقتصاد را خراب می‌كنند، می‌بينيم افتاده‌اند به جان مردم، دائما پرونده درست كن، تهديد كن، فشار بياور، ممانعت كن!»

گفتنی است احمدی‌نژاد که توسط شورای نگهبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو رد صلاحیت شد، از وجود سناریوهای امنیتی برای ایجاد حوادثی خاص در آستانه انتخابات خبر داده بود.

رئیس جمهوری پیشین ایران همچنین در ویژه برنامه «تقاطع» با اشاره به وجود دوربین‌های مراقبتی در اطراف منزل خود، تاکید کرد که«باند امنیتی می‌کوشد از منظر دید شخصی تهدید را جابجا تعریف کند و فرصت‌ها را تبدیل به تهدید نماید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم