آمریکا: ایران کماکان تهدیدی برای همسایگانش است

ژنرال میلی: ادامه رفتارهای ایران، ثبات خاورمیانه را تهدید می‌کند.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


همزمان با اعلام وزارت امور خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌های ایران تنها پس از بازگشت این کشور به برجام بررسی می‌شود، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنج‌شنبه 27 می 2021 گفت که ایران کماکان تهدیدی برای همسایگانش به شمار می‌رود.

ژنرال مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا در شهادت‌نامه‌اى در گنگره این کشور گفت که ایران تروریسم را تامین مالی کرده و در کشورهای مختلف و همسایگانش از شبه‌نظامیان پشتیبانی می‌کند. ادامه این رفتارهای ایران، ثبات خاورمیانه را تهدید می‌کند.

به گفته ژنرال میلی ایران با استفاده از موشک‌های بالستیکش می‌کوشد توازن منطقه‌ای را مطابق میل خود تغییر دهد.
وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ساعاتی پیش از این اعلام کرد که تحریم‌های ایران تنها پس از بازگشت این کشور به برجام بررسی می‌شود. این اظهارات پس از آن مطرح شد که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران مدعی در جریان مذاکرات هسته‌ای وین بخش‌های اصلی تحریم‌ها برداشته شده و ایران تنها منتظر توافق کامل برای لغو عملی آنها است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به این ادعاها تاکید کرد که واشنگتن در مذاکرات وین به هیچ توافقی با تهران نرسیده است. سالیوان به شبکه «ABC» گفت که آمریکا در مذاکرات وین هنوز به هیچ توافقی با ایران نرسیده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات روحانی که گفته بود «توافق نزدیک است»، با رد ضمنی صحت این ادعا اظهار داشت: «این برای ما جنبه خبری دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید