شورای ملی مقاومت ایران: انتخابات در ایران هرگز دموکراتیک، عادلانه و شفاف نبود

محمد محدثین: جامعه جهانی باید انتخابات غیرقانونی، غیر عادلانه وغیر آزاد را محکوم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه «شورای ملی مقاومت ایران» بازوی سیاسی سازمان «مجاهدین خلق» درباره انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو گفت که «در 40 سال گذشته، انتخابات در ایران هرگز در ارتباط با انتخاب مردم در یک روند دموکراتیک، عادلانه و شفاف نبوده است.»
محدثین در یک بریفینگ آنلاین روز چهارشنبه 5 خرداد 1400 تأکید کرد که «نتایج انتخابات نه توسط مردم ایران بلکه براساس تعادل قوای درونی رژیم تعیین تکلیف می‌شود.»
او همچنین این انتخابات را متفاوت با انتخابات سال‌های دیگر توصیف کرد زیرا که پس از سه «قیام سراسری» برگزار می‌شود، اقتصاد ورشکسته است و جامعه در حالت «انفجار» قرار دارد و هر روز تجمعات اعتراضی در ایران روی می‌دهد و اپوزیسیون هم فعال‌تر شده است.
او با اشاره به اطلاعیه مریم رجوی، «رئيس شوراى ملى مقاومت ايران» گفت: « دیگر هیچ بهانه ای برای استمالت و تعامل با این رژیم وجود ندارد. هرگونه مماشات و همکاری با آخوندها به سرکوب و کشتار مردم ایران کمک می کند. این به رژیم کمک می کند سلاح هسته ای بدست آورد و درگیری ها را در منطقه آغاز کند. زمان آن فرا رسیده است که غرب به مماشات خود پایان داده و سیاست قاطعی را در برابر این رژیم اتخاذ کند.»


مسئول کمیسیون خارجه «شورای ملی مقاومت ایران» از جامعه بین‌المللی خواست « همصدا با مردم ایران این انتخابات جعلی را که غیرقانونی، غیر عادلانه وغیر آزاد است،‌ محکوم کنید، همصدا با مردم ایران این انتخابات جعلی را که غیرقانونی، غیر عادلانه وغیر آزاد است،‌ محکوم کنید، به مصونیت برای جنایتکاران علیه بشریت که بر میهن ما حکومت می‌کنند، پایان دهید، آنها را به جرم جنایاتی که در چهار دهه گذشته علیه بشریت مرتکب شده اند تحت حسابرسی قرار دهید و در سمت درست تاریخ و در کنار مردم ایران در تلاش‌شان برای آزادی بایستید.»

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید