ویدیو؛ يك كشته و دو مصدوم در انفجار لوله اکسیژن عسلویه

به میزان خسارات وارده و دلایل این انفجار هیچ اشاره ای نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش دادند در پی وقوع یک انفجار در خط انتقال اکسیژن پتروشیمی عسلویه یک نفر کشته و دو نفر مصدوم شدند و حریق گسترده‌ای در سایت 2 این مجتمع رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»، چهارشنبه 5 خرداد 1400، عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه، درباره جزییات و علت وقوع این انفجار گفته این حادثه آتش‌سوزی ساعت 9 و 20 دقیقه صبح و به دلیل ترکیدگی خط انتقال اکسیژن به دو شرکت پتروشیمی در شهرستان عسلویه رخ داد.

Advertisement

به گفته رئیس ستاد بحران شهرستان عسلویه «این حادثه یک نفر کشته و دو مصدوم در پی داشته است».

در این گزارش به میزان خسارات وارده و دلایل این انفجار هیچ اشاره ای نشده است.

سریال بی‌پایان آتش‌سوزی‌ها

روز دوشنبه سوم خرداد 1400، نیز تاسیسات پتروشیمی «پتروپالایش کنگان» در این کشور دچار حریق شد. هنوز درباره دلایل حادثه کنگان اطلاعاتی منتشر نشده است، این واحد پتروشیمی که تنها 3 ماه پیش به دست حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران افتتاح شد، قرار بود سالانه یک میلیارد دلار ارزآوری داشته باشد.

شامگاه یکشنبه 2 خرداد 1400، نیز سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، از وقوع یک «آتش سوزی بزرگ» در یک کارخانه مصنوعات پلاستیکی در این شهر خبر دادند.

بنا به گزارش سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم، این حادثه تلفات جانی نداشته اما «خسارت مالی قابل توجهی» به همراه داشت.

روز قبل از آن نیز رسانه‌های ایران، از وقوع انفجار در «صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان» در اصفهان و مصدومیت 9 نفر در این حادثه خبر دادند.

به گفته خبرگزاری «ایرنا»، این کارخانه زیرنظر «شورای امنیت ایران»، فعالیت می‌کند و «تنها مرجع» تولید و توزیع مواد نورافشانی بی‌خطر معرفی شده است.

در این گزارشها به دلایل وقوع این آتش‌سوزی‌ و انفجارها هیچ اشاره‌ای نشده است.

در همین راستا روزنامه «گاردین» چاپ بریتانیا، نوشت، حادثه انفجار روز یکشنبه در کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین «هسا» در شاهین شهر اصفهان، با تهدیدات اخیر اسرائیل مرتبط است.

بنا به این گزارش، چند روز پس از اعلام اسرائیل مبنی بر اینکه ایران پهپاد در اختیار حماس در غزه گذاشته، کارخانه تولید پهپاد (هسا) در اصفهان، دچار انفجار بزرگی شده است و 9 نفر زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید