آتش‌سوزی‌های سریالی در ایران؛ حریق در کارخانه مصنوعات پلاستیکی قم

کارخانه مصنوعات پلاستیکی در قم به دلایل نامشخص طعمه حریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران، شامگاه یکشنبه 2 خرداد 1400، به نقل از حمید کریمی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، از وقوع یک «آتش سوزی بزرگ» در یک کارخانه مصنوعات پلاستیکی در این شهر خبر دادند.

بر اساس این گزارش، «هشت دستگاه خودرو آتش‌نشان و هشت دستگاه خودرو آبرسان و 40 نیرو‌ی آتش‌نشان» در محل حادثه حضور پیدا کردند و «پس از دو ساعت موفق به اطفای حریق شدند.»

بنا به گزارش سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم، این حادثه تلفات جانی نداشته اما «خسارت مالی قابل توجهی» به همراه داشت.

گفتنی است روز گذشته رسانه‌های ایران، از وقوع انفجار در «صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان» در اصفهان و مصدومیت 9 نفر در این حادثه خبر دادند.

به گفته خبرگزاری «ایرنا»، این کارخانه زیرنظر «شورای امنیت ایران»، فعالیت می‌کند و «تنها مرجع» تولید و توزیع مواد نورافشانی بی‌خطر معرفی شده است.

در این گزارشها به دلایل وقوع این آتش‌سوزی‌ و انفجارها هیچ اشاره‌ای نشده است.

در همین راستا روزنامه «گاردین» چاپ بریتانیا، روز گذشته نوشت، حادثه انفجار روز یکشنبه، در کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین «هسا» در شاهین شهر اصفهان، با تهدیدات اخیر اسرائیل مرتبط است.
بنا به این گزارش، چند روز پس از اعلام اسرائیل مبنی بر اینکه ایران پهپاد در اختیار حماس در غزه گذاشته، کارخانه تولید پهپاد (هسا) در اصفهان، دچار انفجار بزرگی شده و 9 نفر زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید