شکست شطرنج‌بازان ایرانی در رقابت‌های آنلاین به‌دلیل قطع ناگهانی برق

شمار زیادی از شهروندان برای چندمین روز متوالی با قطع «ناگهانی» و «بدون اطلاع» برق مواجه شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شطرنج‌بازان ایرانی روز گذشته در حالی‌که مشغول بازی در مسابقات آنلاین بودند، به دلیل قطع ناگهانی برق از ادامه رقابت‌های کسب سهمیه جهانی بازماندند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، روز شنبه 1 خرداد، قطع ناگهانی برق، شطرنج‌بازان ایرانی را در مسابقات هایبریدی قهرمانی آسیا با مشکل مواجه کرد.

مسابقات قهرمانی شطرنج آسیا امسال با حضور 8 شطرنج‌باز ایرانی از تاریخ 31 اردیبهشت به صورت آنلاین آغاز شد. در این روش که راهکار فدراسیون جهانی شطرنج بوده است، امسال بازیکنان با حضور فیزیکی داوران و تحت کنترل دوربین‌ها به صورت آنلاین مسابقات خود را جلو می‌برند.

در این رقابت‌ها پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران، محمد امین طباطبایی، آرین غلامی، احسان قائم مقامی و دیگر شطرنج‌بازان برتر ایران حضور دارند.

در همین راستا، محسن سمیع زاده، دبیر فدراسیون شطرنج ایران، امروز در گفت‌و گو با خبرگزاری «ایرنا» با اشاره به حذف دو شطرنج‌باز ایرانی از مسابقات روز شنبه گفته است که «قطع لحظه‌ای برق موجب خطا در سیستم خواهد شد و این به معنای باخت شطرنج باز است و به خاطر این مشکل دو نفر از بهترین‌های ایران باخت را تجربه کردند».

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، پرهام مقصودلو، نفر اول شطرنج ایران و بخت نخست قهرمانی این رقابت‌ها در بازی غیر منتظره از حریف مغولستانی شکست خورد. سه شطرنج‌باز دیگر ایران نیز روز گذشته شکست خوردند.

شادی پریدر اولین استاد بزرگ شطرنج بانوان جهان در ایران، که به عنوان برگزار کننده در این رقابت‌ها حضور دارد از وزیر نیروی ایران خواست که برق فدراسیون شطرنج را در 10 روز آینده قطع نکنند.

در شبانه روز گذشته، گزارش‌های بسیاری از سوی شهروندان شهرهای مختلف ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که از قطع برق شکایت کرده‌اند. از سویی با آغاز زودهنگام تابستان در ایران، وزارت نیروی ایران با اعلام جیره‌بندی برق به انتشار جداول قطعی برق در برخی استان‌ها اقدام کرده است.

کارشناسان بر این باورند که دلایل اصلی خاموشی‌ها به تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی و افزایش مصارف خانگی برق مربوط نمی‌شود و افزایش استخراج رمزارزها در ایران، خصوصا در ماه‌های اخیر، فشار مضاعفی را به شبکه برق کشور وارد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید