احمدی‌نژاد: با ایجاد حوادث امنیتی سعی در تشویش انتخابات دارند

هدف از ایجاد حادثه امنیتی رد صلاحیت برخی نامزدهای انتخابات اعلام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال تلگرامی بهار، منتسب به هواداران محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران اعلام کرده که ایران در روزهای آینده شاهد یک «حادثه مهم امنیتی» برنامه‌ریزی شده برای توجیه شرایط رد صلاحیت برخی نامزدهای انتخابات خواهد بود.

این کانال تلگرامی، شامگاه پنج شنبه 30 اردیبهشت، با اشاره به وجود «عناصر و باندهای فاسد» در دستگاه‌های امنیتی نوشت: «بنا به اطلاع عده‌ای از عناصر باند فاسد امنیتی به‌دنبال ایجاد یک حادثه مهم مانند سقوط هواپیما، تصادف قطار، انفجار و یا آتش‌سوزی بزرگ هستند تا فضای کشور را ملتهب و حواس مردم را از مسئله بسیار مهم انتخابات پرت نمایند.»

یک روز پیش از آن احمدی‌نژاد در جمع هوادارانش در شهرستان «آستانه اشرفیه» از وجود «نقشه‌های پشت پرده» خبر داده بود و اعلام کرد؛ ««من از نقش‌های پشت پرده خبر دارم، اما اگر الان بخواهم آنها را رو کنم، آنها بدلش را به ملت می‌زنند ولی در آینده نزدیک، همان نقشه‌ها را هم برایتان افشا خواهم کرد. چه کسانی با چه کسانی قرار گذاشته‌اند و می‌خواهند چه بلاهایی سر ملت بیاورند.»

کانال بهار هدف از ایجاد حادثه امنیتی توسط عناصر و دستگاه‌های امنیتی را ایجاد التهاب و اجرای سناریوهای انتخاباتی اعلام کرد و نوشت: «در سایه آن [حادثه امنیتی] بتوانند کاندیداهای مورد قبول مردم را با هزینه کم از صحنه حذف و مشارکت پایین مردم درانتخابات را توجیه کنند.»

احمدی‌نژاد پیشتر نیز در چندین نوبت از نهادهای امنیتی - اطلاعاتی انتقاد کرده بود و آنها را متهم به حیف و میل سالانه «50هزار میلیارد» تومان از بودجه کرد و کارکرد آنها را در راستای سرکوب مردم توصیف کرده بود.

در همین راستا جمعی از هواداران احمدی‌نژاد طی نامه‌ای سرگشاده به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواستار تایید صلاحیت او شدند.

در حالی که شورای نگهبان در حال بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است، خبرهایی از رد صلاحیت احمدی‌نژاد به گوش می‌رسد.

احمدی‌نژاد پس از نام نویسی در انتخابات در سخنانی تهدید کرد در صورت رد صلاحیت «هرگز و هرگز» در انتخابات شرکت نمی‌کند و از هیچ‌کس هم حمایت نخواهد کرد.

شورای نگهبان از 26 اردیبهشت، به مدت حداکثر 10 روز، به بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس شرایط جدیدی که به تصویب مجلس نرسیده، اقدام خواهد کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران جمعه 28 خرداد برگزار خواهد شد.

اکثر نظرسنجی‌های رسمی و غیر رسمی حکایت از افت شدید مشارکت مردم در این انتخابات دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید