وزارت اطلاعات مدعی «انهدام سه شبکه جاسوسی» در آذربایجان‌غربی شد

نهادهای اطلاعاتی ایران مخالفان خود را «جاسوس» و «وابسته به سرویس‌های خارجی» می‌خوانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت اطلاعات ایران مدعی شد که اعضای «سه شبکه جاسوسی» و همچنین «سه تیم داعش و سَلَفی» را در آذربایجان‌غربی در دو ماه گذشته شناسایی و منهدم کرده است.

رسانه‌های ایران، روز پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1400، در گزارشی به نقل از مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی عنوان کردند «سه شبکه جاسوسی و سه تیم داعش و سَلَفی در استان آذربایجان‌غربی طی سال جاری منهدم شدند.»

دراین گزارش آمده است: «در58 روز گذشته اعضای سه شبکه جاسوسی که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و نا امن کردن ایران وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان شناسایی و منهدم شدند. همچنین سه تیم تروریستی داعش و سَلَفی نیز که برای خرابکاری وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر، شناسایی و منهدم شدند.»

وزارت اطلاعات ایران در این گزارش به شمار افراد، زمان و مکان دقیق این بازداشت‌ها اشاره‌ای نکرده است.

به گزارش سازمان‌های حقوق بشری، نهادهای امنیتی اطلاعاتی ایران غالبا مخالفان سیاسی و عقیدتی خود را «جاسوس»، «تجزیه‌طلب»، «تکفیری»، «داعش» و «وابسته به سرویس‌های خارجی» می‌خوانند.

برخی تحلیل‌گران سیاسی انتشار چنین خبرهایی توسط وزارت اطلاعات در آستانه انتخابات را نوعی ایجاد فضای رعب و وحشت و همچنین نشان‌دادن نوعی اقتدار برای برخورد با مخالفان احتمالی و همچنین کنترل امور عنوان کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید