جعل امضای ورزشکاران برای حمایت از کارزار انتخاباتی عضو «کمیته مرگ»

در این نامه رئیسی با پیشوند «حضرت آيت‌الله» و با پسوند «دامت بركاته» معرفی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه‌های اجتماعی از وجود یک نامه جعلی با امضای 170 ورزشکار ایرانی پرده برداشتند که جهت حمایت از ابراهیم رئیسی، عضو «کمیته مرگ» نگاشته شده است.

«جهان نیوز»، رسانه نزدیک به اصول‌گرایان دوشنبه 20 اردیبهشت‌ 1400، مدعی شد که جمعی از قهرمانان و مدیران ورزشی از «ابراهیم رئیسی» برای حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند.

نامه‌ای که جهان‌نیوز خطاب به ابراهیم رئیسی منتشر کرده با ادبیاتی کاملا متملقانه تنظیم شده است.

در این نامه ابراهیم رئیسی با پیشوند «حضرت آيت‌الله» و با پسوند «دامت بركاته» معرفی می‌شود.

در این نامه همچنین از ابراهیم رئیسی به عنوان ناجی ورزش ایران و خالق «نظام جامع مدون ورزش» نام برده شده است.

چند روز پس از آن تعدادی از کسانی که نام‌شان به عنوان امضاکنندگان این بیانیه آمده بود، اعلام کردند که حتی از وجود آن اطلاعی نداشتند.

با این وجود برخی نام‌های ذکر شده در این بیانیه سابقه حمایت از مقامات بالای نظام را یدک می‌کشند.

به عنوان مثال می‌توان به «حسین رضازاده»، وزنه‌بردار سابق تیم ملی ایران اشاره کرد که با تصویر «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی روی سکو ایستاد و تا ریاست فدراسیون وزنه‌برداری و عضویت در شورای شهر تهران هم پیش رفت.

نقش یک مفسد اقتصادی

برخی منابع خبری گفته‌اند که متن این نامه را «شاهرخ شهنازی»، دبیرکل سابق «کمیته ملی المپیک ایران» نگاشته و با هم‌فکری «کیومرث هاشمی» امضا کنندگان را انتخاب کرده است.

او اردیبهشت 98 به دلیل بدهی‌های مالی بازداشت شد و از سمت خود کناره‌گیری کرد.

شهنازی تنها یک روز پس از بازداشت آزاد شد. او دیگر به مسند قدرت برنگشت ولی وامدار ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری ماند.

پیش از این ابراهیم رئیسی که برای دومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ایران می‌شود، در انتخابات سال 96 برای پیروزی درانتخابات و کسب رای بیشتر به سراغ «امیر تتلو»، خواننده زیرزمینی رفته بود.

اما در این دوره رئیسی، شاهرخ شهنازی با پرونده‌های فساد مالی را به خدمت گرفته تا نشان بدهد که بر خلاف ادعای مبارزه با فساد، برای رسیدن به پست ریاست جمهوری حاضر به استفاده از هر ابزاری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید