احمدی‌نژاد: در صورت رد صلاحیت «هرگز و هرگز» در انتخابات شرکت نخواهم کرد

رئیس جمهوری سابق ایران نسبت به ترفندهای عناصر فاسد امنیتی هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تکرار تهدید خود مبنی بر تحریم انتخابات در صورت رد صلاحیت، نسبت به اقدامات مخرب باندهای امنیتی در روند انتخابات هشدار داد.

احمدی‌نژاد سه‌شنبه 28 اردیبهشت، در یک ویدیوی کوتاه با تعیین خط و نشان برای شورای نگهبان در رابطه با احتمال «رد صلاحیت» خود اظهار داشت: «قبلا ما را دو بار رد کردند اما من ملاحظه کردم و به احترام مردم و انقلاب و کشور سکوت کردم اما اعلام کردم اگراین بار هم بخواهند رد کنند، من قطعا شرکت نخواهم کرد و انتخابات را هم تایید نمی‌کنم.»

Advertisement

عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که در صورت رد شدن «هرگز و هرگز» در انتخابات شرکت نخواهد کرد، افزود: «وقتی دارند بی‌دلیل دایره انتخاب مردم را محدود می‌کنند و نمی‌خواهند اجازه بدهند آن چیزی که مردم می‌خواهند محقق شود وافراد را رد می‌کنند، من به چه دلیل باید شرکت کنم؟»

رئیس جمهور پیشین ایران که در 22 اردیبهشت به همراه صدها نفر از هوادارانش برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته بود پس از ثبت نام تهدید کرد در صورت رد صلاحیت، انتخابات را تحریم خواهد کرد و از هیچ نامزدی حتی دوستان نزدیکش حمایت نخواهد کرد.

هشدار از ترفندهای نهادهای امنیتی

احمدی‌نژاد همچنین در ویدیوی مذکور با اشاره به وجود «عناصر فاسد» در نهادهای امنیتی آنها را به ماجراجویی در انتخابات متهم کرد و گفت: «همه مراقب باشند که عناصر فاسد لانه کرده در نهادهای امنیتی، ماجرا درست نکنند و بخواهند به حساب مردم یا به حساب ما بگذارند.»

او با اشاره به روش‌ نهادهای امنیتی برای «پرونده‌سازی و حذف» فعالان بیان کرد: «فردا نگویند احمدی‌نژاد گفته بروید رای سفید بدهید یا اسم من را بنویسید و این کار و آن کار را بکنید یا از کسی دفاع می‌کند! من حتی از دوستان نزدیک و همکارانم که خیلی به آنها علاقه دارم هرگز حمایت نخواهم کرد. این نظر قطعی من است و تغییری نخواهد کرد.»

پیش از این احمدی‌نژاد در جریان انفجار اخیر در سایت اتمی نطنز نهادهای امنیتی را متهم کرده بود که به‌رغم دریافت بودجه 50 هزارمیلیارد تومانی و بجای حفاظت از تاسیسات حیاتی کشور با ایجاد نهادهای موازی اطلاعاتی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و به کشتن مردم ایران و تخریب اقتصاد کشور مشغولند.

در بازه زمانی پنج روزه ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری ایران، 592 نفر که تقریبا همه آنها از مقامات و مسئولان سابق و کنونی جمهوری اسلامی هستند، داوطلب انتخابات شدند.

شورای نگهبان از 26 اردیبهشت، به مدت حداکثر 10 روز به بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس شرایط جدید که به تصویب مجلس نرسیده است، اقدام خواهد کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران جمعه 28 خرداد برگزار خواهد شد.

طبق نظرسنجی‌ها، این دوره به دلایل متعدد سیاسی و اقتصادی شاهد کاهش شدید و معنادار رای‌دهندگان خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید